SP 1 Ostróda w najlepszej czwórce krajowego finału o Puchar Tymbarku

2018-05-03 05:38:03(ost. akt: 2018-05-03 06:02:48)
Drużyna SP 1 Ostróda zajęła 4. miejsce w Polsce

Autor zdjęcia: Archiwum

W Warszawie zakończyła się 18. edycja ogólnopolskiego turnieju piłkarskiego "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku". Miasto i gminę Ostróda w kategorii wiekowej U-12 reprezentowały SP Samborowo (dziewczęta) i SP 1 Ostróda (chłopcy). Krok od podium była ekipa "Jedynki".
W krajowym finale, który rozgrywany był na obiektach Legii Warszawa i stołecznej Agrykoli wystąpili mistrzowie swoich województw. Wśród 12-latków były to dwie drużyny z naszego regionu :SP Samborowo i SP 1 Ostróda.

Tym razem lepiej zaprezentowali się chłopcy występujący pod szyldem ostródzkiej SP 1, a ogólnie reprezentujący województwo warmińsko-mazurskie. Zespół prowadzony przez Kamila Prusinowskiego i Dariusza Gergolę w grupie pokonał 4:0 drużynę Podkarpackiego, 2:1 Małopolskę i przegrał 0:1 z Lubelskim.

Pozwoliło to ostródzkiej ekipie na wyjście grupy i walkę o jak najwyższe pozycje w turnieju. W ćwierćfinale "Jedynka" z Ostródy pokonała reprezentację Łódzkiego. W półfinale ostródzianie musieli uznać wyższość ekipy z Zachodniopomorskiego i przegrali 0:4.

W meczu o 3. miejsce zespół z Ostródy zmierzył się z SP 15 Bydgoszcz czyli mistrzem województwa kujawsko-pomorskiego. Jeszcze na 10 sekund przed końcem SP 1 prowadziła 1:0 i niestety nie utrzymała prowadzenia. W serii rzutów karnych lepsi okazali się 12-latkowie z Bydgoszczy.

A dziewczęta z SP Samborowo krajowy finał 18. edycji turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" zakończyły na 13. miejscu.

Na dobry koniec wszyscy uczestnicy turnieju na PGE Narodowym obejrzeli z trybun finał Pucharu Polski, w który Legia Warszawa wygrała z Arką Gdynia 2:1.