środa, 20 stycznia 2021. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Coraz więcej chętnych do biegu na memoriałową dychę

2018-04-24 10:12:08 (ost. akt: 2018-04-24 10:36:27)
Przed i po biegu memoriałowym rozegrane zostaną biegi dla uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych

Przed i po biegu memoriałowym rozegrane zostaną biegi dla uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

W drugą sobotę maja (12.05) rozegrana zostanie 28. edycja Ostródzkich Biegów Ulicznych. Rosnącym zainteresowaniem biegaczy cieszy się bieg memoriałowy im. Zdzisława Krzyszkowiaka na dystansie 10 km. Na liście startowej jest już 44 biegaczy.

Zainteresowani startem w memoriałowej "dziesiątce" mogą zapisywać się do biegu na stronach www.ocsir.pl lub superczas.pl. Zapisy internetowe trwają do 7 maja, warto skorzystać, ponieważ do tego czasu wpisowe wynosi tylko 30 zł. W sieci można rejestrować się 7 maja do godz. 23.59. Jeżeli pozostaną jeszcze wolne miejsca do startu będzie można też zapisać się w dniu biegu (12.05), ale wtedy startowe będzie wyższe w kwocie 50 zł.

Przypominamy, że organizator 28. Ostródzkich Biegów Ulicznych - Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji - zaplanował limit liczby 150 startujących w biegu memoriałowym. Dla najlepszych biegaczy przewidziane są nagrody pieniężne: 600 zł (1. miejsce), 400 zł (2. msc.), 300 zł (3. msc.) i po 100 zł (za zajęcie miejsc 4.-6.). Ponadto specjalnie wyróżnieni zostaną trzy najlepsze ostródzianki i trzech czołowych ostródzian.

W tym roku na pewno nie będzie kłopotu z policzeniem odpowiedniej liczby okrążeń, liczby zawodników i profesjonalnym pomiarem czasu. O prawidłowy przebieg podczas biegu memoriałowego zadbają sędziowie PZLA i specjaliści od pomiaru czasu z superczas.pl

Centralnym miejscem rywalizacji biegaczy będzie stadion lekkoatletyczny przy ul. Wyszyńskiego. Bieg na dystansie 10 km odbędzie się na czterech ponaddwukilometrowych pętlach. Memoriałowa dycha zacznie się dwoma pełnymi okrążeniami po stadionowej bieżni, a na trzecim zawodnicy wybiegną na rundę po ulicach Ostródy. Ze stadionu w kierunku ulicy Pieniężnego, następnie skręt w prawo i kilkudziesięciometrowy podbieg, później kilkadziesiąt metrów z górki i skręt w lewo na Pionierską. W odległości ok. kilometra od stadionu skręt w lewo w ulicę Batalionów Chłopskich i podbieg o długości ok. 400 metrów, kolejny zakręt w lewo na Racławicką, do Pieniężnego, kilkadziesiąt metrów w dół do Kościuszki, następnie w prawo, kilkadziesiąt metrów do ul. Wyszyńskiego, znowu z górki do bramy stadionu, okrążenie po bieżni i wybieg na kolejną rundę. Trzy rundy zakończą się okrążeniem po bieżni, a po czwartej rundzie finisz na stadionie o długości ok. 200 metrów.

Przed i po biegu memoriałowym rozegrane zostaną biegi dla uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zapraszamy do udziału, sobota (12.05), stadion lekkoatletyczny przy ul. Wyszyńskiego.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages