Piątek, 22 stycznia 2021. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Uczniowie szkół podstawowych sprawdzili umiejętności biegowe [zdjęcia]

2018-04-23 12:37:58 (ost. akt: 2018-04-23 13:05:00)
Pierwszą konkurencją był bieg przez płotki

Pierwszą konkurencją był bieg przez płotki

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Przez płotki, w sztafecie i w biegach płaskich odbyła się rywalizacja uczniów z prawie wszystkich ostródzkich podstawówek. Okazją do tego były pierwsze zawody biegowe zorganizowane przez Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Wyszyńskiego.

Propozycja OCSiR nie zainteresowała nauczycieli wuefu z ostródzkiej SP 5. Uczniowie "piątki" nie wzięli udziału w miejskich zawodach biegowych. Skromna była też reprezentacja SP 6, bo głównie pojawiły się uczennice trenujące w sekcji lekkoatletycznej MLKS Ostróda, z którymi przyjechał trener Ryszard Nowicki.

Poza tym na tartanie ostródzkiego stadionu lekkoatletycznego wystartowali uczniowie wszystkich pozostałych miejskich szkół podstawowych. Nawet pojawili się specjalizujący się w siatkówce uczniowie z SMS Ostróda

- Nadarzyła się okazja do rywalizacji, to chętnie wzięliśmy w niej udział, żeby dzieci miały szansę do zmierzenia się z uczniami z innych szkół. Powinno być więcej podobnych imprez - powiedział Michał Michalak, trener siatkarzy ostródzkiej SMS.

A uczniowie na tartanie rywalizowali w biegach na 60 m przez płotki, na 60 m, na 300 m i biegach sztafetowych.

Zawody były też okazją przetestowania urządzeń pomiarowych. Pierwsze testy fotokomórki opóźniły jednak trochę przebieg zawodów i po kilku biegach przez płotki sędziowie przerzucili się na ręczny pomiar wyników. To znacznie usprawniło prowadzenie zawodów.

We wtorek (24.04) drugi dzień zawodów biegowych. Tym razem na tartanie przy Wyszyńskiego swoją formę na bieżni sprawdzą uczniowie w wieku gimnazjalnym.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages