Poniedziałek, 21 września 2020. Imieniny Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Pożegnanie Maturzystów w Internacie

2018-04-23 13:29:42 (ost. akt: 2018-04-23 11:33:24)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

„Drogie Koleżanki i Koledzy! Nadszedł czas pożegnania. Czas rozstania z przyjaciółmi, kolegami i wychowawcami. Już niedługo w Waszym życiu pojawią się inni ludzie, inne przeżycia”. Tymi słowy 19 kwietnia młodsza społeczność Internatu Zespołu Szkół Zawodowych im. Sandora Petőfi w Ostródzie rozpoczęła uroczystość pożegnania tegorocznych maturzystów oraz uczniów kończących szkołę zawodową.

Po przywitaniu grona wychowawczego i młodzieży nadszedł czas na wspomnienia- młodzież obejrzała prezentację z najważniejszymi wydarzeniami podczas pobytu w internacie. Pojawiły się łzy i śmiech.

Kolejnym punktem uroczystości było wystąpienie kierownika internatu- Barbary Konstantynowicz, która uhonorowała przyszłych absolwentów, podziękowała im za wspólnie spędzone lata, za możliwość przebywania razem i uczenia się siebie nawzajem, życzyła absolwentom optymizmu i spotkania na swojej drodze samych mądrych ludzi. Młodzież otrzymała uszyte przez wychowanków i wychowawców maskotki słoniki „Internatki 2018” oraz pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

Zwieńczeniem całej uroczystości były wzniosłe słowa absolwentów skierowane do grona wychowawczego. Przedstawiciel Młodzieżowej Rady Internatu odczytał uroczysty list, którego fragment jest dla grona wychowawczego najpiękniejszym podziękowaniem i motywacją do dalszej pracy wychowawczej- „Internat to nie było tylko lokum- to był nasz dom”. Emocje były duże ponieważ przez te kilka lat nawiązały się w tych murach wspaniałe przyjaźnie, miłości i działo się tu wiele łączących nas sytuacji. Wspólny poczęstunek był miłym akcentem, który zakończył uroczystość.

Absolwentom- wychowankom internatu składamy życzenia sukcesów edukacyjnych i zawodowych oraz samych pozytywnych chwil.


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: AKOLODZIEJSKA1

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages