Postrzelali w Tyrowie, punktowa sobota naszych piłkarzy [zdjęcia]

2018-04-22 11:04:54(ost. akt: 2018-04-22 11:33:41)
W Tyrowie gospodarze pewnie wygrali i umocnili się na 1. miejscu

W IV lidze wyjazdowe zwycięstwo Tęczy Miłomłyn. W okręgówce wreszcie punkty zdobyli piłkarze Płomienia Turznica, remis z Ząbrowa wywiózł Kormoran Zwierzewo. W grupie 2 klasy A wysokie zwycięstwo na własnym boisku odniósł liderujący LKS Tyrowo.
Czwarte wiosenne zwycięstwo w IV lidze odnieśli piłkarze miłomłyńskiej Tęczy. W Barczewie wynik spotkania otworzył Rafał Wyralski i "tęczowi" do przerwy prowadzili 1:0. Zaraz po wznowieniu gry Pisa wyrównała. Jednak piłkarze z Miłomłyna po golu Jury Pawliwa zgarnęli trzy punkty. W końcówce spotkanie gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego.

Pisa Barczewo - Tęcza Miłomłyn 1:2 (0:1)

W grupie 2 klasy okręgowej po czterech kolejnych porażkach wreszcie zapunktował Płomień Turznica. Okazją do tego był wyjazdowy pojedynek z Czarnymi Rudzienice. Piłkarze z gminy Ostróda prowadzili 2:0 po trafieniach Bartosza Solisa. W doliczonym czasie gry Czarni zdobyli honorową bramkę.

Czarni Rudzienice - Płomień Turznica 1:2 (0:1)

Jednobramkowego prowadzenia w meczu z Osą w Ząbrowie nie "dowieźli" piłkarze Kormorana Zwierzewo. Od 20. min zwierzewianie prowadzili 1:0 po trafieniu Rafała Farasiewicza. Kwadrans przed końcem spotkania gospodarze doprowadzili do remisu i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Osa Ząbrowo - Kormoran Zwierzewo 1:1 (0:1)

Na boisku w Tyrowie lider grupy 2 w derbach powiatu ostródzkiego zmierzył się z Jastrzębiem Ględy. Zanim minęło 10 minut spotkania gospodarze prowadzili już 2:0 po golach Kamila Kowalskiego i Michała Kraszewskiego. Później na 3:0 poprawił Kowalski, a najładniejszego gola spotkania strzelił Jakub Bojarowski, z ponad 20 metrów posłał futbolówkę w okienko bramki Jastrzębia.
W drugiej połowie LKS Tyrowo początkowo oddał pole gry i piłkarze z Ględ mieli nawet okazje na zmniejszenie strat, ale pewnie w bramce spisywał się Paweł Chamera. Po przerwie gospodarze dorzucili jednego gola, którego strzelcem był Adrian Gęstwicki.

LKS Tyrowo - Jastrząb Ględy 5:0 (4:0)