Sobota, 23 lutego 2019. Imieniny Damiana, Romana, Romany

W Nadleśnictwie Stare Jabłonki już rośnie nowy las

2018-04-20 18:48:56 (ost. akt: 2018-04-20 17:10:27)

Autor zdjęcia: Barbara Chadaj-Lamcho

Tak już jest, że leśnicy pracują dla kolejnych pokoleń. Las, który zasadzili 19 kwietnia, będzie można podziwiać za kilkadziesiąt lat.

W ten sposób leśnicy uczcili 150-lecie utworzenia Nadleśnictwa Stare Jabłonki. Do wspólnego sadzenia zaprosili przedstawicieli lokalnych władz i szkół, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, lokalną społeczność oraz media.

Uroczystość poprowadził nadleśniczy Ryszard Grzywiński, a Marian Ramczykowski - zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Stare Jabłonki przedstawił historię nadleśnictwa oraz to, jak zmieniało się na przestrzeni lat. Z okazji jubileuszu odsłonięto pamiątkowy kamień i tablicę.

Był też czas na składanie gratulacji oraz podziękowań za współpracę. W imieniu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie, zastępca dyrektora Małgorzata Błyskun przekazała 150 sztuk dzikich jabłonek występujących w naturalnym środowisku leśnym i rolnym. Też będą rosły w nadleśnictwie.

Wszyscy goście pod opieką leśników posadzili około dwóch tysięcy drzewek, a były to lipa, świerk i sosna. Aby pamięć o tym, jak powstał las utrwalić, nadleśniczy odczytał akt erekcyjny, pod którym podpisali się wszystkie osoby uczestniczące w sadzeniu, który został zamurowany w kapsule czasu dla przyszłych pokoleń.

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages