Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

W Ostródzie ruszył program Ogólnopolska Karta Seniora

2018-04-20 13:50:20 (ost. akt: 2018-04-20 14:03:16)

Autor zdjęcia: Archiwum UM Ostróda

Uroczysta inauguracja programu Ogólnopolska Karta Seniora odbyła się w piątek (20.04.) na ostródzkim zamku.

Na spotkaniu w sali reprezentacyjnej zamku, burmistrz Czesław wręczył ostródzkim seniorom pierwsze egzemplarze Ogólnopolskiej Karty Seniora, a także certyfikaty dla firm, które weszły do programu.

Czym jest Ogólnopolska Karta Seniora?

Ogólnopolską Kartę Seniora może otrzymać każda osoba, która ukończyła 60 rok życia i wypełniła formularz zgłoszeniowy. Dzięki niej seniorzy z całej Polski korzystają ze specjalnych ofert przygotowanych przez firmy, które przystępują do Programu Ogólnopolska Karta Seniora. Głównym zadaniem programu jest aktywizacja osób 60+.

Karty seniora są wydawane przez urzędy miast i gmin na podstawie własnych uchwał. Karty te upoważniają do korzystania z promocyjnych ofert przygotowanych przez partnerów programu.

Każdy urząd ustala sam jakie dostępne są rabaty lub zniżki, podpisując odpowiednie umowy z partnerami. W ofertach miast lub np. Ogólnopolskiej Karcie Seniora są również uzdrowiska, pobyty z rehabilitacją.

Każdy senior może otrzymać Kartę Seniora. Pobrać też trzeba listę instytucji udzielające rabatów.
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Jan #2488537 | 89.228.*.* 21 kwi 2018 09:23

  Akurat wcale nie przekłamany. To urzędy miast lub gmin przystępują do programu, to urzędy ustalają z partnerami poziom rabatów, to w urzędach dostępne są karty i zasady na jakich można z nich korzystać - to wynika z przepisów. W Ostródzie to urząd przystąpił do ogólnopolskiego programu i zaprosił do współpacy Uniwersytet Trzeciego WIeku i oczywiście nie wręczali wszystkim seniorom, tylko symbolicznie jednej, chociaż karta trafi do wszytskich zainteresowanych. Inaczej inauguracja trwałaby pół dnia.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. trochę przekłamany news #2488070 | 185.139.*.* 20 kwi 2018 15:46

  Nie burmistrz wręczał, a przedstawiciel fundacji. Nie seniorom, a jednej seniorce Karty w Ostródzie wydaje uniwersytet trzeciego wieku, a nie urząd Nie urząd ustala wysokość rabatów, a właściciel instytucji, która do programu przystępuje Zanim coś redakcja wpuści do sieci, to warto sprawdzić.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages