Wtorek, 24 listopada 2020. Imieniny Emmy, Flory, Romana

Załoga z Florczak po piaskach Maroka jedzie w górę klasyfikacji [zdjęcia]

2018-04-20 08:13:11 (ost. akt: 2018-04-20 08:22:35)
Załoga offroadSPORT Łukaszewski Rally Team na trasie rajdu Afriquia Merzouga Rally

Załoga offroadSPORT Łukaszewski Rally Team na trasie rajdu Afriquia Merzouga Rally

Autor zdjęcia: Łukasz Pączkowski/offroadSPORT

Przed ostatnim odcinkiem rajdu Afriquia Merzouga Rally załoga offroadSPORT Łukaszewski Rally Team zajmuje 15. miejsce w klasie SxS. W piątek (20.04) Marcin Łukaszewski i Magdalena Duhanik kończą trwające pięć dni piaskowe ściganie po bezdrożach Maroka.

Występ w rajdzie Afriquia Merzouga Rally dla rajdowców z Florczak w gminie Łukta jest pierwszym poważnym przygotowaniem do startu w przyszłorocznym rajdzie Dakar. Załoga offroadSPORT Łukaszewski Rally Team, jadąca pojazdem Can-Am Maverick X3, przygotowanym przez South Racing, z dnia na dzień coraz lepiej radzą sobie na marokańskiej pustyni.

Na dwa dni podzielony był 4. odcinek specjalny Afriquia Merzouga Rally. Łukaszewski i Duhanik mieli do pokonania 450 km. Po drodze mieli nocleg na pustyni, na którym nie mogli skorzystać z usług serwisu i sami musieli naprawić ewentualne usterki. Podczas dwudniowego ścigania po piaskach i bezdrożach Maroka załoga offroadSPORT Łukaszewski Rally Team radziła sobie coraz lepiej i na metę dojechała na 8. miejscu w klasie SxS (Side-by-Side). Dzięki temu reprezentanci Warmii i Mazur w klasyfikacji generalnej po 4 odcinkach awansowali na 15. miejsce.

- Za nami odcinek maratoński o długości 450 kilometrów bez serwisu. Dotarliśmy do mety z kilkoma przygodami i niezłym wynikiem. W piątek przed nami ostatni odcinek, cały po wydmach, tak że gaz do podłogi i do mety – powiedział Marcin Łukaszewski.

W ostatnim dniu Afriquia Merzouga Rally zawodnicy na odcinek specjalny wystartują z jednej linii ze startu wspólnego.

Obejrzyjcie zdjęcia z Afryki.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages