Sobota, 23 lutego 2019. Imieniny Damiana, Romana, Romany

Strażacy w Ostródzie ćwiczą jak prowadzić akcje po wybuchu gazu [zdjęcia]

2018-04-19 13:07:10 (ost. akt: 2018-04-19 13:36:21)
Kilkudziesięciu strażaków bierze udział w ćwiczeniach, które odbywają się w Ostródzie

Kilkudziesięciu strażaków bierze udział w ćwiczeniach, które odbywają się w Ostródzie

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Część budynku została uszkodzona wskutek wybuchu gazu, strażacy pod gruzami szukają rannych. W wielkim skrócie taki scenariusz mają kilkunastogodzinne ćwiczenia strażackie, które trwają w opuszczonych budynkach nad Jeziorem Drwęckim w Ostródzie.

W ostatnich tygodniach w całym kraju było kilka przypadków wybuchów gazu w budynkach mieszkalnych jednorodzinnych i wielorodzinnych. Po takich wypadkach działania ratownicze są bardzo trudne.

Na ewentualność takich działań w Ostródzie trwają ćwiczenia strażackie. Nad Jeziorem Drwęckim na potrzeby działań powstało miasteczko namiotowe, gdzie strażacy mogą odpocząć i posilić się po trudach akcji.

Na dwudniowe ćwiczenia do Ostródy przyjechali strażacy ze specjalistycznych grup ratowniczych z całej Polski m.in. z Nowego Sącza, Łomży, Chełmży czy Trójmiasta. Specjalistów uzupełniają grupy z Warmii i Mazur. Scenariusz wielogodzinnych ćwiczeń kilkudziesięciu strażaków zakłada prowadzenie akcji ratunkowej po wybuchu gazu w budynku mieszkalnym. W gruzach powstałych wskutek eksplozji strażacy mają prowadzić poszukiwania osób rannych. Wymaga to przygotowania specjalnych konstrukcji, które zapewnią ratownikom bezpieczeństwo podczas prowadzenia akcji wewnątrz uszkodzonego budynku.

Działania nad Jeziorem Drwęckim mają potrwać do wieczora.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages