Poniedziałek, 21 września 2020. Imieniny Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Rajdowcy z Florczak w Maroku przechodzą szkołę nawigacji [zdjęcia]

2018-04-17 08:27:24 (ost. akt: 2018-04-17 09:02:19)
Pięciodniowy Afriquia Merzouga Rally rozgrywany jest na bezdrożach w Maroku

Pięciodniowy Afriquia Merzouga Rally rozgrywany jest na bezdrożach w Maroku

Autor zdjęcia: Łukasz Pączkowski/offroadSPORT

Marcin Łukaszewski i Magdalena Duhanik w Maroku biorą udział w pięciodniowym rajdzie Afriquia Merzouga Rally. Załoga offroadSPORT Łukaszewski Rally Team na trasach dawnego rajdu Paryż – Dakar przygotowuje się do startu w Rajdzie Dakar 2019. Zobaczcie zdjęcia z Afryki.

Załoga offroadSPORT Łukaszewski Rally Team do rajd do Maroka pojechała głównie po naukę. Ale przy okazji Marcin Łukaszewski i Magdalena Duhanik ścigają się po marokańskich bezdrożach Afriquia Merzouga Rally. Rajdowcy spod Ostródy rywalizację w Afryce zaczęli od prologu i odcinka testowego, po którym na mecie stawili się na 25. miejscu ze stratą 7:07 min do pierwszego Casey Currie.

Prawdziwa jazda i nauka zaczęły się w drugim dniu, kiedy załoga offroadSPORT Łukaszewski Rally Team miała do przejechania 206 km. Rywalizacja podzielona była na dwie sekcje z przerwą na tankowanie. W rajdzie startuje ponad 130 załóg. Pierwsza sekcja okazała się wielką szkołą nawigacji. Łukaszewski i Duhanik znaleźli się w gronie 10 załóg z klasy lasa to SxS (Side-by-Side), które borykały się z kłopotami nawigacyjnymi. W sumie w tym samym miejscu zabłądziła ponad połowa załóg startujących w rajdzie. Marcin i Magda zjechali kawał pustyni i stracili ponad godzinę. W końcu jednak natknęli się na motocyklistów z czołówki, „podłączyli się” do nich i wrócili na trasę. Na drugiej sekcji załoga offroadSPORT Łukaszewski Rally Team, jadąca Can-Am Maverick X3, przygotowanym przez South Racing, popełniła już mniej błędów nawigacyjnych i spokojnie dojechała do mety drugiego dnia Afriquia Merzouga Rally.

- Jest to nawigacyjny koszmar – podsumował Marcin Łukaszewski. - Uczymy się, dla nas jest to szkoła nawigacji. Już wiemy, że tego typu rajdów nie wygrywa się szybką jazdą.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages