Piątek, 22 stycznia 2021. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Chińscy pingpongiści wystąpią w mistrzostwach Warmii i Mazur w Ostródzie

2018-04-13 07:39:30 (ost. akt: 2018-04-13 07:49:33)
Kadeci i juniorzy z Chin wystąpią w rozgrywanych od piątku w Ostródzie Międzynarodowych Mistrzostwach Warmii i Mazur

Kadeci i juniorzy z Chin wystąpią w rozgrywanych od piątku w Ostródzie Międzynarodowych Mistrzostwach Warmii i Mazur

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

W piątek (13.04) o godz. 10 w hali OCSiR rozpoczną się Międzynarodowe Mistrzostwa Warmii i Mazur kadetów i juniorów w tenisie stołowym. W obsadzie, co się nie zdarza w Europie, młodzi reprezentanci Chin. Turniej potrwa do niedzieli, we wszystkie dni wstęp wolny.

W kategoriach kadetów czy juniorów Chińczyków ze świecą szukać na międzynarodowych turniejach ITTF World Tour, które rozgrywane są w Europie. Generalnie oprócz mistrzostw Świata, Azji czy własnego kraju nie pojawiają się nigdzie. Jednak dla pingpongowych działaczy z Ostródy, a konkretnie prezesa Warmińsko-Mazurskiego Związku Tenisa Stołowego Tadeusza Czyczela nie ma rzeczy niemożliwych. Prezesowi udało się ściągnąć chińską ekipę na weekendowe Międzynarodowe Mistrzostwa Warmii i Mazur juniorów i kadetów.

- Wielka w tym zasługa ambasady Chin, która pomogła nam w sprowadzeniu do Ostródy młodych chińskich zawodników - mówi Czyczel. - Zależało nam na tym, ponieważ pierwszy raz organizujemy ten turniej, a wiadomo, że obecność zawodników z Chin jest magnesem dla innych drużyn zagranicznych. W tych kategoriach wiekowych prawie wcale nie mają okazji do rywalizacji.

Ekipa z Chin poważnie potraktowała turniej w Ostródzie, bo przywieźli po dwóch zawodników do każdej kategorii wśród dziewcząt i chłopców, a każda dwójka ma swojego trenera. Większość pochodzi z ośrodka w Chengdong, gdzie wiele lat trenował dwukrotny mistrz olimpijski i czterokrotny mistrz świata Zhang Jike. W środę z młodymi Chińczykami mieli okazję potrenować zawodnicy ostródzkich Morlin. Grono uczestników mistrzostw w Ostródzie uzupełnią pingpongiści z krajów europejskich oraz Polacy.

Turniejowa rywalizacja w hali OCSiR rozpocznie się w piątek o godz. 10. O tej samej porze wystartuje sobotnie granie, a o godz. 14 zapraszamy na turniej VIP-ów i przyjaciół turnieju. W niedzielę od godz. 10 rozpoczną się gry finałowe.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages