Poniedziałek, 23 kwietnia 2018. Imieniny Ilony, Jerzego, Wojciecha

Na konkurs „Obrzędowość Świąt Wielkanocnych” wpłynęło 400 prac. Znamy zwycięzców

2018-04-12 12:11:57 (ost. akt: 2018-04-12 12:24:31)

Wręczono nagrody laureatom Gminnego Konkursu „Obrzędowość Świąt Wielkanocnych”. Jego organizatorami od wielu lat są wójt Gminy Ostróda i Gminne Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Samborowie.

Celem konkursu jest kultywowanie wielkanocnej tradycji, promowanie talentów plastycznych, pobudzanie kreatywności kulinarnej i promowanie regionalnych produktów żywnościowych.

W tym roku na konkurs wpłynęło ok. 400 prac plastycznych oraz 6 potraw wielkanocnych. Specjalnie powołana komisja konkursowa nagrodziła uczestników w następujących kategoriach

KARTKI ŚWIĄTECZNE
I miejsce Anna Czajkowska , Janina Fudalej - Środowiskowy Dom Samopomocy Tarda
I miejsce Dagmara Markowska - kl.VII Szkoła Podstawowa Pietrzwałd
II miejsce Julia Pankowska – kl.IV Szkoła Podstawowa Pietrzwałd
III miejsce Ola Ciszewska – kl.III Gimnazjum Szkoła Podstawowa Pietrzwałd

Wyróżnienia:
Wojciech Górski – kl.I Szkoła Podstawowa Pietrzwałd
Natalia Kraśnicka kl.I Szkoła Podstawowa Pietrzwałd
Oliwia Wyralska – kl.I Szkoła Podstawowa Lipowo
Lena Niedzielska – kl.III Szkoła Podstawowa Lipowo
Julia Szulc – 11 lat Szkoła Podstawowa Szyldak
Emilia Niedzielska – 6 lat Przedszkole Samorządowe w Pietrzwałdzie
Ania Gliszczyńska –kl.V Szkoła Podstawowa Tyrowo
Krystyna Ruczyńska – nauczyciel Szkoła Podstawowa Brzydowo

PALMY
I miejsce Dominika Zimna –kl.V Zespół Przedszkolno – Szkolny w Tyrowie
II miejsce Nikola Flantowicz – kl. IV Zespół Szkół w Samborowie

Wyróżnienia:
Regina Szymańska , Grażyna Liberadzka – Środowiskowy Dom Samopomocy w Wygodzie
Zofia Markowska z mamą – 6 lat Przedszkole Samorządowe w Pietrzwałdzie
Kl.V Szkoła Podstawowa Brzydowo
Kl.V Szkoła Podstawowa Lipowo


OZDOBY WIELKANOCNE
I miejsce Szymon i Wojciech Gajewscy z mamą – Biblioteka Pietrzwałd
II miejsce Ola Grzeszczak - kl.III Szkoła Podstawowa Pietrzwałd
II miejsce Dorota Myślińska – Środowiskowy Dom Samopomocy Tarda

Wyróżnienia:
Andrzej Kaczmarczyk - Środowiskowy Dom Samopomocy Tarda
Danuta Kowalczyk – Środowiskowy Dom Samopomocy Wygoda
Praca zbiorowa – Środowiskowy Dom Samopomocy Wygoda
Oliwia Włodarczyk – kl. V Zespół Przedszkolno -Szkolny Tyrowo
Amelia Kazimierczyk – 10 lat GCK-B Samborowo
Julia Czarnecka – 9 lat GCK-B Samborowo
Ricardo Rizzu-Kuban 10 lat GCK-B Samborowo
Paweł Kulesza – 10 GCK-B Samborowo
Sebastian Konopacki -11 lat GCK-B Samborowo
Wioletta Żygadło – Samborowo
Julia Tafel z mamą i tatą – Biblioteka Pietrzwałd
Jakub Stanisławski – kl. V Szkoła Podstawowa Lipowo


PISANKI KRASZANKI
I miejsce Mateusz Jakowszczenko – Środowiskowy Dom Samopomocy Tarda
II miejsce Bartosz Szmygielski – kl. V Zespół Przedszkolno Szkolny w Tyrowie
II miejsce Daria Kołaczkowska – kl. V Zespół Przedszkolno Szkolny w Tyrowie
III miejsce Anna Lewandowska – Nowe Siedlisko
III miejsce Regina Szymańska – Środowiskowy Dom Samopomocy w Wygodzie

Wyróżnienia:
Justyna Szypkowska– Środowiskowy Dom Samopomocy „OSTOJA” w Ostródzie
Mirosław Długiński – Środowiskowy Dom Samopomocy „OSTOJA” w Ostródzie
Maria Sadowska – Ostróda
Leszek Markowski – Środowiskowy Dom Samopomocy w Wygodzie
Józef Markowski – Środowiskowy Dom Samopomocy w Wygodzie
Wanda Szczęśniak – Środowiskowy Dom Samopomocy „Bratek” w Ostródzie
Halina Cichosz – Środowiskowy Dom Samopomocy „Bratek” Ostróda
Justyna Mirosław – Środowiskowy Dom Samopomocy „OSTOJA”
Magdalena Piejdak – kl.IV Szkoła Podstawowa Lipowo
Zofia Krawisz – kl.V Szkoła Podstawowa Lipowo
Kacper Uszakowicz – kl.V Szkoła Podstawowa Lipowo
Anita Jaskorzyńska – kl.III Zespół Przedszkolno Szkolny Tyrowo
Miłosz Kinzel – kl.III Zespół Przedszkolno Szkolny Tyrowo
Daniel Szmigielski – kl.II Szkoła Podstawowa Pietrzwałd
Sara Sołobodowska - kl.V Szkoła Podstawowa Pietrzwałd
Agata Filipek – 15 lat Szkoła Podstawowa Zwierzewo
Anita Sadowska – kl.III Szkoła Podstawowa Brzydowo
Kl. II - Szkoła Brzydowo
Jowita Grotowska – kl. II Szkoła Podstawowa Durąg
Amelia Głażewska - kl.I Szkoła Podstawowa Durąg
Apolonia Szewczak – 5 lat Szkoła Podstawowa Szyldak Oddział Przedszkolny
Lena Hładyszewska – kl.II Szkoła Podstawowa Szyldak

ZAJĄCE, BARANKI
I miejsce Franciszek Kopaczewski z mamą – kl.II Zespół Przedszkolno Szkolny Tyrowo
II miejsce Krzysztof Trzęślewicz – Środowiskowy Dom Samopomocy w Wygodzie
III miejsce Oliwia Budzińska - kl. II Gimnazjum Szkoła Podstawowa Pietrzw

Wyróżnienia:
Jowita Mróz – kl.III Szkoła Podstawowa Pietrzwałd
Bartosz Markowski – kl. V Szkoła Podstawowa Pietrzwałd
Oliwia i Wiktoria Gemskie –kl.IV Szkoła Podstawowa Pietrzwałd
Weronika Elwartowska – kl. V Szkoła Podstawowa Pietrzwałd
Anita Markowska – kl.V Szkoła Podstawowa Pietrzwałd
Lena Chmielewska - 7 lat Szkoła Podstawowa Lipowo
Joanna Galińska z mamą - kl.I Szkoła Podstawowa Lipowo
Zofia Garwacka – kl.I Szkoła Podstawowa Lipowo
Dawid Jaros – kl. III Szkoła Podstawowa Lipowo
Julia Freigin –kl.III Szkoła Podstawowa Szyldak
Nikola i Emilia Filipowiak z mamą – kl.I i kl.IV Szkoła Podstawowa Brzydowo
Marcin Iwiński z mamą – kl.II Szkoła Podstawowa Brzydowo
Anita Sadowska – kl.III Szkoła Podstawowa Brzydowo
Patryk Roszewicz – Środowiskowy Dom Samopomocy w Wygodzie
Dawid Dziełak – Środowiskowy Dom Samopomocy „Bratek” Ostróda
Emilia Niedzielska – 6 lat Przedszkole Samorządowe w Pietrzwałdzie
Kinga Maliszewska z mamą – 4 lata Przedszkole Samorządowe w Pietrzwałdzie
Kornelia Pielacka –kl. VI Zespół Szkół Samborowo
Wiktoria Flantowicz -kl.V Zespół Szkół Samborowo


STROIKI ŚWIĄTECZNE
I miejsce Józef Brzezik – Środowiskowy Dom Samopomocy „Bratek” Ostróda
II miejsce Barbara Niedzielska – Środowiskowy Dom Samopomocy Wygoda
II miejsce Mirosław Kowalski – Środowiskowy Dom Samopomocy „Bratek”Ostróda
III miejsce Franciszek Freigin z siostrą Zosią(4 latka) i mamą – kl.II Szkoła Podstawowa Szyldak
III miejsce Dominika Obrębska - 11 lat Szkoła Podstawowa Szyldak

Wyróżnienia:
Tomasz Kaczmarczyk – Środowiskowy Dom Samopomocy Tarda
Jadwiga Kamzelska – Środowiskowy Dom Samopomocy w Tardzie
Marianna Zalewska – Środowiskowy Dom Samopomocy „Bratek” Ostróda
Robert Gustainis – Środowiskowy Dom Samopomocy „Bratek” Ostróda
Daniela Raduńska i Genowefa Hening – Środowiskowy Dom Samopomocy „Bratek” Ostróda
Teresa Wojtkiewicz – Środowiskowy Dom Samopomocy „Bratek” Ostróda
Cecylia Szulc – Środowiskowy Dom Samopomocy w Wygodzie
Nikola Chudzińska – kl.IV Szkoła Podstawowa Pietrzwałd
Krystyna Szulc – Środowiskowy Dom Samopomocy w Wygodzie
Małgorzata Furman – Środowiskowy Dom Samopomocy w Wygodzie
Wiktoria Pińska - kl.III Szkoła Podstawowa Szyldak
Laura Żyłka z mamą – kl.II Szkoła Podstawowa Szyldak
Wojciech Gajewski z ciocią – Biblioteka w Pietrzwałdzie


INNE
I miejsce Andrzej Jagielski – Środowiskowy Dom Samopomocy „ OSTOJA „ Ostróda
II miejsce Wrzesińska Martyna i Kaczmarczyk Klaudia – kl.VII Zespół Szkół Samborowo
III miejsce Jan Szałwatkowski – Środowiskowy Dom Samopomocy w Wygodzie

Wyróżnienia :
Andrzej Pinkall – Środowiskowy Dom Samopomocy w Wygodzie
Aneta Ruszczak – Środowiskowy Dom Samopomocy „Bratek” Ostróda
Sebastian Baran – Środowiskowy Dom Samopomocy „Bratek „ Ostróda
Tomasz Kołątaj – Środowiskowy Dom Samopomocy „Bratek „ Ostróda

POTRAWA WIELKANOCNA

W tej kategorii wszyscy uczestnicy zostali laureatami:
Damian i Łukasz Jabłonowscy z Pietrzwałdu za babkę wielkanocną.
Julia Ługiewicz z Pietrzwałdu za babeczki.
Dominik Wiszniewski z Pietrzwałdu za jajka faszerowane.
ŚDS Wygoda za drożdżowy wieniec wielkanocny.
ŚDS „Bratek” Ostróda za babkę wielkanocną i mazurek.

Wszystkie potrawy były pyszne, godne polecenia i wykonania na co dzień (przepisy na potrawy znajdują się w GCK-B Samborowo).


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages