Poniedziałek, 18 listopada 2019. Imieniny Klaudyny, Romana, Tomasza

Kolejny pożar w regionie, w Liwie spłonął dom jednorodzinny

2018-04-11 08:36:37 (ost. akt: 2018-04-11 08:55:04)
Dziewięć strażacki zastępów brało udział w działaniach gaśniczych w Liwie

Dziewięć strażacki zastępów brało udział w działaniach gaśniczych w Liwie

Autor zdjęcia: Archiwum KP PSP Ostróda

Dziewięć zastępów straży pożarnej gasiło pożar domu jednorodzinnego w Liwie (gmina Miłomłyn). Budynek zamieszkiwał samotny mężczyzna, który sam wydostał się z płonącego domu. Ogień całkowicie strawił dach budynku, jeszcze trwa dogaszanie budynku.

Trwa czarna seria pożarów budynków. Kilka dni temu w Smykowie (gmina Ostróda) spłonął dom wielorodzinny i kilka rodzin straciło dach nad głową. A w środę (11.04) przed godziną 5 rano w ogniu stanął budynek jednorodzinny w Liwie. Strażacy zgłoszenie dostali kilkanaście minut po godzinie 5. Kiedy pierwsi strażacy z OSP Liwa pojawili się na miejscu cały dach był już objęty pożarem. Działania strażackie nie były łatwe, ponieważ musieli zadbać o to, żeby ogień nie rozprzestrzenił się na dwa sąsiednie domy drewniane.

Zamieszkujący budynek mężczyzna sam wydostał się z płonącego domu.Na miejscu pożar gasiło około 40 strażaków z Ostródy, Liwy, Miłomłyna i Morąga.

- To już kolejny duży pożar domu w tym sezonie grzewczym, takich zdarzeń mieliśmy już 12, razem z pożarami sadzy ta liczba dochodzi do 70 - powiedział Grzegorz Różański, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.

Nieznane są przyczyny dzisiejszego pożaru, można przypuszczać, że to efekt niesprawności instalacji grzewczych. Wyjaśni to policyjne dochodzenie.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages