Sobota, 23 lutego 2019. Imieniny Damiana, Romana, Romany

Akademia dla przedszkolaków już prowadzi nabór na nowy rok

2018-04-17 08:00:00 (ost. akt: 2018-04-17 08:33:03)

Autor zdjęcia: GO

W tej niewielkiej miejscowości w gminie Grunwald dzieci mają przedszkole, o jakim można tylko pomarzyć. Każde z nich ma własny tablet z dostępem do oprogramowania "Tabletowe przedszkole" i kilka rodzajów zajęć tematycznych.

Przedszkole prowadzi Stowarzyszenie "Pomoc Dzieciom Potrzebującym" im. Janiny Pelczarskiej, które pod koniec 2017 roku złożyło w Urzędzie Marszałkowskim wniosek w konkursie, w którym można było uzyskać dofinansowanie projektów służących rozwijaniu u przedszkolaków kompetencji społecznych, kreatywności i przedsiębiorczości.

Takie wnioski złożyło 70 podmiotów z terenu województwa warmińsko-mazurskiego, głównie gminy, ale też organizacje pozarządowe. W tym gronie, pierwsze miejsce na liście rankingowej zajął projekt przygotowany przez ostródzkie Stowarzyszenie zatytułowany "Akademia bystrego przedszkolaka", który będzie realizowany w Stębarku do lutego 2020 roku.

Co dzięki środkom unijnym mają tu dzieciaki?
— Zajęcia z robotyki, gier planszowych, umuzykalniające i taneczne, realizowany będzie też projekt interdyscyplinarny — wylicza Piotr Kołodziejski ze Stowarzyszenia "Pomoc Dzieciom Potrzebującym" im. Janiny Pelczarskiej. — W maju rodzice razem z dziećmi wyjadą na bezpłatne czterodniowe szkolenie do jednej z miejscowości nad morzem.

Ale to nie wszystko, czym mogą zajmować się dzieci w przedszkolu. Mają tu również do dyspozycji interaktywny ekran i dwa magiczne dywany. Dzieci wyjeżdżać też będą na bezpłatne wycieczki do ZOO w Gdańsku-Oliwie, Leśnego Arboretum w Kudypach, Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie, Parku Aktywnej Rozrywki w Butrynach i Motylarni w Mrągowie. A raz na dwa miesiące czeka je wspólny wyjazd z rodzicami do Szkoły Mistrzów Tańca w Olsztynie.

Przedszkole obejmuje opieką 25 dzieci. Rodzice płacą miesięcznie za wszystko 150 złotych, a czasami mniej, gdy Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej finansuje dziecku obiady. Dzieci spędzają tu osiem godzin dziennie. Na razie w przerwach między zajęciami witają wiosnę na przedszkolnym placu zabaw i cieszą się z pierwszych, ciepłych dni.
— Bardzo lubię chodzić do przedszkola, bo tu jest tyle ciekawych rzeczy — mówi czteroletnia Klaudia, która razem z koleżankami i kolegami "testowała" huśtawki i karuzele. I trudno się z Klaudią nie zgodzić.

A kolejnym realizowanym tu projektem jest "Punkt przedszkolny bez barier".
— To nowoczesny gabinet do pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, wyposażony w interaktywny stół — dodaje Piotr Kołodziejski. — Dzieci mają też zajęcia korekcyjne oraz z dogoterapii i hipoterapii. bcl

Stowarzyszenie „Pomoc Dzieciom Potrzebującym” im. Janiny Pelczarskiej ogłosiło właśnie nabór dzieci na rok szkolny 2018/2019. Jeżeli jesteście Państwo rodzicami dzieci urodzonych w latach 2015, 2014 lub 2013 można do dnia 21.04.2018r. złożyć kartę zgłoszenia w punkcie przedszkolnym w Stębarku – Stębark 64b. O przyjęcie mogą ubiegać się również rodzice dzieci z rocznika 2016 pod warunkiem, że w dniu 1.09.2018r. dziecko będzie miało ukończone 2,5 roku. We wtorek, 17.04.2018r. o godz.17.00 odbędzie się zebranie dla zainteresowanych rodziców w punkcie przedszkolnym w Stębarku.

Więcej informacji, jak również kartę zgłoszenia można znaleźć na stronie – www.pelczarska.pl, a dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu – 605 870 858.
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. fryzjer #2486056 | 83.9.*.* 17 kwi 2018 15:50

    O to ten Pan co był znany z afery fryzjera?

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages