Sobota, 4 lipca 2020. Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda

Wyłudzili w Ostródzie ponad 70 kredytów

2018-04-09 12:00:00 (ost. akt: 2018-04-09 17:33:49)

Autor zdjęcia: Policja

Mózgiem tego procederu byli 26-letnia kobieta i 48-letni mężczyzna. Typowali osoby w trudnej sytuacji materialnej i namawiali do oszustwa. Na ławie oskarżonych zasiądzie aż 19 osób, którym postawiono łącznie 130 zarzutów.

Policjanci z zespołu do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją ostródzkiej komendy skierowali do sądu akt oskarżenia przeciwko 19 podejrzanym o wyłudzenia sprzętu elektronicznego i pieniędzy.

W trakcie prowadzonego postępowania funkcjonariusze zebrali obszerny materiał dowodowy, na podstawie którego podejrzanym przedstawiono blisko 130 zarzutów.

Sprawa rozpoczęła się cztery lata temu, gdy do Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie wpłynęło zawiadomienie o próbie oszustwa w jednym z salonów telekomunikacyjnych na terenie miasta. Policjanci zajęli się wyjaśnianiem tej sprawy. W trakcie prowadzonego postępowania ujawnili szereg innych przestępstw gospodarczych dokonywanych przez te same osoby.

Oto relacja policjantów prowadzących śledztwo:
— W trakcie prowadzonego postępowania ustaliliśmy, że kobieta i mężczyzna wyszukiwali osoby w trudnej sytuacji finansowej i namawiali je do wyłudzania sprzętu elektronicznego oraz kredytów. W zamian oferowali drobne "wynagrodzenie". 26-latka i 48-latek, po wytypowaniu osób do planowanych wyłudzeń, wypisywali im fałszywe zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach, na podstawie których podejrzani zaciągali kredyty i odbierali sprzęt elektroniczny.

Postępowanie trwało cztery lata. Łączna wartość wyłudzeń to kilkadziesiąt tysięcy złotych. W trakcie prowadzonych czynności policjanci przesłuchali kilkudziesięciu pokrzywdzonych. W sprawie powołani zostali również biegli z zakresu pisma ręcznego i informatyki. Wydane przez nich ekspertyzy w połączeniu z obszernym materiałem dowodowym pozwoliły na przedstawienie 19 podejrzanym blisko 130 zarzutów.

Policjanci odzyskali część wyłudzonego sprzętu, który wrócił do właścicieli.
Za przestępstwo oszustwa kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Czarny #2482104 | 212.160.*.* 11 kwi 2018 09:43

  jeden z zamieszanych to ostródzki złodziej Mateusz P.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. hary #2481905 | 83.9.*.* 10 kwi 2018 22:56

  Czyżby znowu Grzegorz M. z Morąga?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages