środa, 15 lipca 2020. Imieniny Henryka, Igi, Włodzimierza

Łukaszewski i Duhanik na 2. miejscu rozpoczęli nowy sezon rajdowy

2018-04-09 08:36:25 (ost. akt: 2018-04-09 08:46:17)
Marcin Łukaszewski (z lewej) i Magdalena Duhanik (druga z lewej) na mecie Baja Drawsko Pomorskie

Marcin Łukaszewski (z lewej) i Magdalena Duhanik (druga z lewej) na mecie Baja Drawsko Pomorskie

Autor zdjęcia: Łukasz Pączkowski/offroadSPORT

Marcin Łukaszewski i Magdalena Duhanik z offroadSPORT Łukaszewski Rally Team na 2. miejscu w klasyfikacji generalnej zakończyli rajd Baja Drawsko Pomorskie. Była to pierwsza runda Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych i druga Mistrzostw Europy FIA CEZ.

Jadąca Fordem Rangerem z South Racing załoga offroadSPORT miała na trasie kilka przygód i ostatecznie musiała zadowolić się drugim miejscem.

Rajd rozpoczął się 20-kilometrowym prologiem. Łukaszewski i Duhanik nie ustrzegli się na nim błędów i właśnie nawigacyjna pomyłka sprawiła, że załoga z Florczak w gminie Łukta straciła blisko 50 sekund na powrót na właściwą trasę odcinka. Ostatecznie prolog załoga offroadSPORT zakończyła na 2. pozycji.

- Na początku pierwszego sobotniego odcinka mieliśmy mały kłopot nawigacyjny i straciliśmy kilkanaście sekund. Cisnęliśmy jak się dało i ostatecznie dojechaliśmy na drugim miejscu ze stratą 1.33 minuty do prowadzącej załogi – mówi Marcin Łukaszewski.

Ostatecznie rajd załoga offroadSPORT Łukaszewski Rally Team zakończyła na drugiej pozycji w klasyfikacji generalnej oraz drugiej w kategorii aut T1.

- Trasa rajdu była bardzo ciekawa i szybka. W kilku miejscach mieliśmy wbity szósty bieg i gaz w podłodze, więc można sobie wyobrazić, jak było szybko – dodaje Marcin Łukaszewski.

Najbliższy rajd Łukaszewski i Duhanik pojadą w Maroku. 15 kwietnia startuje Afriqua Merzouga Rally, 5-dniowa rywalizacja będąca jednym z etapów przygotowań załogi offroadSPORT do startu w Dakarze w 2019 roku.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages