Poniedziałek, 18 lutego 2019. Imieniny Konstancji, Krystiana, Sylwany

Policyjni motocykliści zadbają o bezpieczeństwo na drogach

2018-04-06 11:38:41 (ost. akt: 2018-04-06 11:51:54)
Ostródzcy policjanci są gotowi sezonu wiosenno-letnio-jesiennego

Ostródzcy policjanci są gotowi sezonu wiosenno-letnio-jesiennego

Autor zdjęcia: Archiwum KPP Ostróda

Zrobiło się wiosennie, a to spowodowało wysyp motocyklistów na drogach powiatu ostródzkiego. Do sezonu wiosenno-letnio-jesiennego przygotowali się też policjanci ruchu drogowego ostródzkiej policji.

Dodatnie temperatury i słoneczna aura zachęciły motocyklistów do wyprowadzenia swoich maszyn z garaży i wyjechania na trasy naszego powiatu. Policjanci ostródzkiej drogówki również przygotowali się do sezonu motocyklowego.

Podczas codziennej służby to nie prędkość z jaką poruszamy się na motocyklach służbowych ma znaczenie, a szybkie i sprawne manewry, które należy wykonywać. Mowa tu na przykład o szybkim zawróceniu czy omijaniu różnego rodzaju przeszkód. Właśnie dlatego przed rozpoczęciem każdego sezonu policjanci ruchu drogowego trenują wszelkiego rodzaju slalomy i "ósemki". Warto wiedzieć, że policyjne motocykle ważą po około 300 kg. Manewrowanie takimi maszynami wcale nie jest proste i wymaga doświadczenia i odpowiednich umiejętności.

Jak co roku funkcjonariusze apelują również o wyobraźnię i zachowanie szczególnej ostrożności podczas poruszania się po drogach. Niestety jak wynika z obserwacji niektórych za bardzo ponosi wyobraźnia, a raczej jej brak. Skutkiem brawury są tragiczne zdarzenia drogowe, podczas których wina niejednokrotnie leży po obu stronach. Różnica polega jednak na tym, że to właśnie kierowca jednośladu jest zawsze na straconej pozycji.

Funkcjonariusze z ostródzkiej drogówki zwracają się do wszystkich użytkowników dróg o rozwagę oraz o stosowanie się do zasad ruchu drogowego. Kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania, wszyscy jesteśmy uczestnikami ruchu drogowego dlatego tolerujmy się na wzajem, nie przekraczajmy prędkości, zadbajmy o odblaski aby być bardziej widocznym, patrzmy w lusterka, nigdy nie wsiadajmy za kierownicę po alkoholu. Przestrzeganie tych podstawowych zasad bezpieczeństwa na pewno przyniesie nam wiele frajdy i emocji z przejechanych kilometrów podczas tegorocznego sezonu motocyklowego.

Źródło: KPP Ostróda
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages