Czwartek, 13 sierpnia 2020. Imieniny Elwiry, Hipolita, Radosławy

Rajdowcy z Florczak w Drawsku zaczynają ściganie w sezonie 2018

2018-04-06 08:11:06 (ost. akt: 2018-04-06 08:20:56)
Marcin Łukaszewski i Magdalena Duhani wystartują fordem rangerem

Marcin Łukaszewski i Magdalena Duhani wystartują fordem rangerem

Autor zdjęcia: Łukasz Pączkowski/offroadSPORT

Marcin Łukaszewski i Magdalena Duhanik z offroadSPORT Łukaszewski Rally Team wystartują w piątek w pierwszym rajdzie sezonu 2018 Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych (RMPST) – Baja Drawsko Pomorskie.

Rywalizacja na drawskim poligonie podzielona jest na trzy odcinki specjalne o łącznej długości 300 kilometrów i zaliczana jest, prócz RMPST, do Mistrzostw Europy FIA CEZ oraz Mistrzostw Czech. Załoga offroadSPORT wystartuje Fordem Rangerem przygotowanym przez South Racing.

- Patrząc na listę zgłoszeń zapowiada się ciekawa rywalizacja, bo jest aż 10 załóg w najwyższej kategorii aut – T1, a w sumie na starcie ustawi się blisko 90 załóg. Na pewno nie będzie łatwo, ale w rajdach chodzi przecież o to, by walczyć do ostatniego kilometra i dawać tym samym radość kibicom. W tym roku bronimy tytułu Mistrzów Polski, więc rywalizacja w RMPST będzie dla nas tym bardziej ciekawym wyzwaniem – mówi Marcin Łukaszewski.

- Przed nami inauguracja sezonu 2018. Jesteśmy przekonani, że będzie to emocjonujący rok i z pewnością kibice będą zadowoleni, bo walki nie zabraknie. Jesteśmy w pełni skoncentrowani i zdeterminowani. Trzymajcie kciuki – dodaje Magdalena Duhanik.

Rajd rusza w piątek 20-kilometrowym prologiem. W sobotę załogi mają do przejechania dwa odcinki po 140 km każdy.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages