Niedziela, 9 sierpnia 2020. Imieniny Klary, Romana, Rozyny

Świąteczny weekend bez wypadków: 80 mandatów i 5 pijanych kierowców

2018-04-03 14:45:53 (ost. akt: 2018-04-03 14:51:12)

Świąteczny, długi weekend za nami. Było spokojne i przede wszystkim bezpieczne. W czasie trwania akcji na terenie naszego powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego.

Okres świąteczny to czas wzmożonej pracy policjantów. Nad bezpieczeństwem mieszkańców i podróżujących w tym czasie czuwało ponad 100 funkcjonariuszy.

Na drogi tradycyjnie wyjechało więcej patroli. Do głównych zadań mundurowych należało kontrolowanie stanu trzeźwości kierowców, sprawdzanie w jaki sposób przewożeni są pasażerowie, oraz eliminowanie z dróg kierowców z tzw. „ciężką nogą”.

Policjanci skontrolowali ponad 260 pojazdów, z czego blisko 80 kierowców ukaranych zostało mandatami karnymi, w większości przypadków za zbyt szybką jazdę.
Szczególną uwagę poświęcili także osobom pieszym. Funkcjonariusze sprawdzali, czy osoby poruszające się poza teren zabudowanym korzystają z elementów odblaskowych. Przyglądali się również relacjom kierowca- pieszy.

Co cieszy, w świąteczny długi weekend nie doszło do żadnego wypadku drogowego. W trakcie trwania akcji policjanci pracowali na miejscu 10 niegroźnych kolizji drogowych.
W ręce policjantów trafiło 5 kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kółko pod wpływem alkoholu. Rekordzistą w tej grupie okazał się 37- letni mieszkaniec gminy Miłakowo, który kierował motorowerem mając ponad 3, 5 promila alkoholu w organizmie.

Trzech amatorów jazdy na "podwójnym gazie" zostało ujętych przez mieszkańców, którzy zabrali im kluczyki i wezwali na miejsce funkcjonariuszy.

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Moto rower tym na trzeżwo #2477060 | 5.172.*.* 3 kwi 2018 17:01

    w taką pogodę jeżdzić się nie da .Ogrzewania brak.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages