Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Światowy Dzień Wody w Lipowie na niebiesko

2018-03-27 12:00:00 (ost. akt: 2018-03-27 18:17:04)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

W Szkole Podstawowej w Lipowie uroczyście obchodzono Światowy Dzień Wody. Akcja miała m.in, zwrócić uwagę na to, że ponad miliard ludzi na świecie cierpi z powodu braku dostępu do wody pitnej.

Większość uczniów ubrana była na niebiesko, ten kolor od razu kojarzył się z wodą. Dzień rozpoczęto od apelu, na którym uczniowie dowiedzieli się jak ważna dla człowieka jest woda i dlaczego należy ją oszczędzać. Dzieci z najmłodszych klas przygotowały krótkie scenki zachęcające do dbania o higienę. Młodzież klas gimnazjalnych zaprezentowała reklamę wody.

Wielkie zainteresowanie wzbudziły eksperymenty „Z wodą w roli głównej”. Uczniowie zobaczyli jak powstaje kolorowa lawa, wulkan, fontanna, balon ognioodporny i wiele innych doświadczeń. Zaciekawienie niedowierzanie i radość były ogromne.
Zorganizowano też konkurs. Każda klasa przygotowała plakat i hasło mające nakłonić do oszczędzania wody oraz ułożyła piosenkę. Następnie odbył się pokaz mody dla oszczędzania wody. Uczniowie podeszli do tego z dużym zapałem i pokazali, że fantazji i pomysłowości im nie brakuje.

Dzień ten zakończył się akcją pt.”Kolejka po wodę”, która miała zwrócić uwagę na fakt, że ponad miliard ludzi na świecie cierpi z powodu braku dostępu do wody pitnej. Takie akcje wpływają na kształtowanie postaw ekologicznych i uwrażliwiają młodych ludzi na problemy panujące na świecie.

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages