Poniedziałek, 13 lipca 2020. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

Uczniowie Bażyniaka "Zakuwali na humanie"

2018-03-22 10:13:21 (ost. akt: 2018-03-22 10:18:35)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

Uczniowie z klasy trzeciej humanistycznej z Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie pod opieką Pani Iwony Podgórskiej wzięli udział w wyjątkowym wydarzeniu zorganizowanym przez pracowników Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, pt. „Zakuwanie na humanie”.

Nauczyciele akademiccy specjalnie dla uczniów klas maturalnych przygotowali warsztaty z analizy dzieł literackich, wykłady z historii oraz wiedzy o społeczeństwie. Uczniowie z Bażyniaka uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez prof. Zbigniewa Chojnowskiego na temat : problematyki powojennej nowelistyki na przykładzie „Pierwszego kroku w chmurach” oraz rozważań na temat tradycji w poezji Tadeusza Różewicza z dr M. Biolik.

Uczniowie mieli również możliwość poszerzyć swoje kompetencje językowe, uczestnicząc w warsztatach na temat frazeologii prowadzonych przez dr I. Kosek oraz składni zdania złożonego przez dr M. Czerepowicka.

Egzamin maturalny tuż, tuż. Uczniowie zdają sobie sprawę z rangi tego życiowego sprawdzianu i chętnie uczestniczą we wszelkich formach wspierających ich przygotowania do szczęśliwego finału.

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Bazyniak

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages