Poniedziałek, 13 lipca 2020. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

XII Powiatowy Konkurs Czytelniczy w Bażyniaku

2018-03-21 11:30:29 (ost. akt: 2018-03-21 11:35:19)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

W środę 14 marca w auli LO Nr I w Ostródzie odbyła się kolejna XII edycja Powiatowego Konkursu Czytelniczego, zorganizowana przez bibliotekę szkolną Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie oraz Powiatową Bibliotekę Publiczną w Ostródzie.

Konkurs był poświęcony popularnemu wśród młodzieży cyklowi książek „Prawo Milenium”, australijskiej pisarki literatury fantasy Trudi Canavan.

Do udziału w zmaganiach zaproszono szkoły ponadgimnazjalne powiatu ostródzkiego, łącznie osiem placówek. Ostatecznie do testu wiedzy ze znajomości trzech książek:„ Złodziejska magia”, „ Anioł burz” i „Obietnica Następcy” Trudi Canavan przystąpiło szesnastu uczniów. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: p. Marta Zwalińska - dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Ostródzie, p. Wanda Zdanowicz – wicedyrektor LO Nr I w Ostródzie i Iwona Olszewska –nauczyciel bibliotekarz z LO Nr I w Ostródzie.

Pierwsze miejsce w XII Powiatowym Konkursie Czytelniczym, po przeprowadzonej dogrywce ustnej, zdobył Adam Olkowski uczeń LO Nr I im. J. Bażyńskiego. Miejsce drugie przypadło Agacie Kapczyńskiej uczennicy LO Nr I im. J. Bażyńskiego. Miejsce trzecie wywalczył Cyprian Liński- uczeń Zespołu Szkół Rolniczych im. W. Witosa w Ostródzie. Zwycięzcy zostali nagrodzeni nowościami wydawniczymi z literatury fantasy oraz sprzętem elektronicznym. Podobnie jak wszyscy uczestnicy otrzymali również pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

Sponsorami nagród dla zwycięzców konkursu byli: Starostwo Powiatowe w Ostródzie, Księgarnia „Lexica” w Ostródzie, Wydawnictwo Insignis Media z Krakowa i pan Andrzej Bałdyga z firmy „Baltix” w Ostródzie.

Konkursowi towarzyszyły występy artystyczne uzdolnionej młodzieży : Oliwii Chorążewicz z kl. III C 1, Amelii Czapli z kl. II B, Weroniki Kuc z kl. I B, Magdaleny Bagińskiej z kl. IB, zespołu The Colibery w składzie: Zuzanna Roguska z kl. 1 B (wokalistka), Grzegorz Machula z kl. 2 D (gitara akustyczna), Jan Zawadzki z kl. 2 D ( gitara basowa) i Szymon Sokołowski z kl. 2 D
( gitara elektryczna). Na pianinie grał Przemysław Biliński z kl. 2 B.

Dla uczniów była to okazja do zaprezentowania swoich talentów wokalnych oraz umiejętności gry na różnych instrumentach. Oprawę konkursu stanowiła wystawa książek Trudi Canavan oraz prezentacja multimedialna dotycząca twórczości tej australijskiej pisarki. Konferansjerką zajęła się uczennica z kl. 2 D Alicja Buńka. Przy organizacji konkursu pomagały członkinie Koła Przyjaciół Biblioteki: Sandra Kempa, Maja Kołecka, Adrianna Włodarska, Zuzanna Boraczyńska i Paulina Brudzińska – uczennice kl. 2 A.

Dla uczestników konkursu, ich opiekunów i młodzieży występującej został przygotowany poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców LO Nr I w Ostródzie.

Organizatorzy składają gratulacje zwycięzcom i uczestnikom konkursu, a także podziękowania wszystkim nauczycielom, którzy zachęcili młodzież do uczestnictwa
w zmaganiach konkursowych.
Iwona Olszewska


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Bazyniak

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages