Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Wolontariusze wolontariuszom. Czyli warsztaty z komunikacji i współpracy

2018-03-15 12:15:24 (ost. akt: 2018-03-15 10:22:31)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

Wolontariusz to człowiek, który jak najwięcej z siebie chce dać innym. Czasem warto mu za to podziękować. Z inicjatywy opiekuna Klubu Wolontariatu "Klub Ośmiu” w Zespole Szkół Zawodowych im. S. Staszica i CKU w Ostródzie ruszył projekt „Wolontariusze wolontariuszom”

Jest to cykl warsztatów dla wolontariuszy z dotychczasowych oddziałów gimnazjalnych oraz szkół podstawowych w powiecie ostródzkim. W czasie warsztatów młodzież poznaje zasady poprawnej komunikacji interpersonalnej, uczy się współpracy w grupie, jak i poznaje ważne wartości w życiu.

Warto dodać, że warsztaty prowadzą wspólnie: opiekun wolontariatu „Staszica” wraz ze swoimi wolontariuszami, którzy w ten sposób również nabywają kompetencje przydatne im później w codziennej pracy z ludźmi.

Akcja, którą rozpoczęliśmy w minionym roku szkolnym spotkaniem dla wolontariuszy w ZS-P w Łukcie, nabrała w tym roku rozmachu – za nami bardzo wysoko ocenione warsztaty w Lipowie i Pietrzwałdzie. Kolejne spotkania zaplanowane są już w kołach i klubach wolontariatu w Samborowie, Durągu, ZS-P Nr 4 w Ostródzie. A także w Żabim Rogu, Dąbrównie, i Franciszkowie. Chętnych zapraszamy do kontaktu z nami.
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages