środa, 23 stycznia 2019. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym na trasach wokół Ostródy

2018-03-13 12:48:48 (ost. akt: 2018-03-13 13:11:28)
W dniach 22-24 czerwca polscy kolarze na trasach wokół Ostródy i Grunwaldu będą walczyli o mistrzostwo Polski

W dniach 22-24 czerwca polscy kolarze na trasach wokół Ostródy i Grunwaldu będą walczyli o mistrzostwo Polski

Autor zdjęcia: Szymon Gruchalski

Tego jeszcze w naszym regionie nie było. W dniach 22-24 czerwca oczy całej kolarskiej Polski zwrócone będą na powiat ostródzki. W Ostródzie, na trasach gminy Ostróda oraz wokół Pól Grunwaldzkich rozegrane zostaną mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym.

Rafał Majka i Michał Kwiatkowski to najbardziej rozpoznawalni polscy kolarze. Pierwszy ma na koncie brązowy medal igrzysk olimpijskich, a drugi był mistrzem świata. Tych zawodników kibice z Ostródy i okolic być może będą mieli okazję zobaczyć na żywo w akcji.

Okazja do tego nadarzy się pod koniec czerwca. Wszystko rozpocznie się 22 czerwca (piątek), wtedy kolarze na pętli wokół Pól Grunwaldzkich rozegrają walkę o mistrzostwo kraju w jeździe indywidualnej na czas. Po tej rywalizacji kolarska karawana przeniesie się do Ostródy, gdzie 24 czerwca (niedziela) spod targowiska przy ul. Pionierskiej rozpoczną walkę o tytuł mistrzowski w wyścigu ze startu wspólnego. W rywalizacji o złoty medal kolarze kilkanaście razy będą mieli do pokonania liczącą 20,4 km pętlę wiodącą przez Ostródę i po trasach gminy Ostróda.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages