Niedziela, 9 grudnia 2018. Imieniny Anety, Leokadii, Wiesława

Od 15 marca zamknięta zostanie ulica Drwęcka i przejazd kolejowy

2018-03-07 20:10:30 (ost. akt: 2018-03-07 20:34:43)
15 marca zamknięta zostanie ulica Drwęcka i leżący w jej ciągu przejazd kolejowy

15 marca zamknięta zostanie ulica Drwęcka i leżący w jej ciągu przejazd kolejowy

Autor zdjęcia: Archiwum GO

W styczniu przekazany został teren pod budowę wiaduktu nad torami. W lutym rozpoczęły się prace. A od 15 marca wyłączona z ruchu zostanie ulica Drwęcka i zlokalizowany w jej ciągu przejazd kolejowy. Trzeba znowu przygotować się na korki.

Pod koniec tego roku Ostróda ma wzbogacić się o bezkolizyjną przeprawę nad torami kolejowymi. Będzie to wiadukt, który zostanie zbudowany ciągu ulicy Drwęckiej. Od kilku tygodni trwają tam prace. Dotychczas nie było utrudnień w ruchu drogowym.

Jednak od 15 marca wszyscy ostródzcy kierowcy muszą być gotowi na korki, ponieważ zamknięta zostanie ulica Drwęcka i zlokalizowany w jej ciągu przejazd kolejowy. Zamknięcie tzw. trzeciego przejazdu znacznie skomplikuje przemieszczanie się z południowej do północnej części Ostródy. Trzeba przygotować się na kilka miesięcy stania w korkach.

Wykonawcą budowy wiaduktu jest wyłoniona w przetargu firma Budimex. Koszt inwestycji to około 25 mln złotych. Prace mają się potrwać do 4 grudnia tego roku, a wiadukt ma zostać oddany do użytku 17 grudnia.

Projekt przewiduje budowę wiaduktu dwuprzęsłowego oraz przebudowę ulic przyległych: Demokracji, Sienkiewicza, Stapińskiego i Placu Tysiąclecia. Łącznie 885 metrów. Projekt zakłada też budowę dróg wewnętrznych i dojazdów do posesji o długości około 500 metrów.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages