Sobota, 8 sierpnia 2020. Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

Policjanci spotykają się z uczniami i zachęcają do pracy w policji

2018-03-07 08:03:50 (ost. akt: 2018-03-07 08:08:23)
Uczniowie klasy maturalnej ostródzkiego "Salezjana" pierwsi spotkali się z policjantami

Uczniowie klasy maturalnej ostródzkiego "Salezjana" pierwsi spotkali się z policjantami

Autor zdjęcia: Archiwum KPP Ostróda

Ruszył cykl spotkań z uczniami klas maturalnych informujących o doborze do służby w policji. Policjanci informują o tym kto może wstąpić do służby i jak wygląda proces rekrutacji do policji. Pierwsi spotkali się uczniowie Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Św. Dominika Savio w Ostródzie.

Z uczniami ostatnich klas szkół średnich spotykają się policjanci oraz pracownik cywilny ostródzkiej komendy. Spotkanie inaugurujące cykl "I Ty możesz zostać policjantem” odbyło się w Salezjańskim Liceum Ogólnokształcącym w Ostródzie.

Pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie podczas cyklu spotkań mają zamiar odwiedzić wszystkie klasy maturalne w powiecie ostródzkim. Przez najbliższe kilka miesięcy policyjny profilaktyk, dzielnicowi oraz specjalista działu kadr odwiedzać będą młodzież.

Uczniowie ostródzkiego „Salezjana”, którzy pierwsi brali udział w spotkaniu z policjantami dowiedzieli się m.in. na czym polega praca w poszczególnych pionach policji oraz jak wygląda proces rekrutacji do tej służby.

To nie jedyna forma zachęcenia mieszkańców regionu do pracy w policji. "Dzień Kandydata" to cykl spotkań organizowanych przez Sekcję Doboru i Rezerwy Kadrowej KWP w Olsztynie. W każdą trzecią sobotę miesiąca 2018 roku w godzinach od 10 do 14 osoby zainteresowane służbą w policji mogą dowiedzieć się, jak wygląda rekrutacja, skorzystać z rad policyjnych instruktorów i spróbować swoich sił na torze sprawnościowym.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages