Niedziela, 9 grudnia 2018. Imieniny Anety, Leokadii, Wiesława

Uczniowie ostródzkiej "czwórki" wiedzą najwięcej o polskim sporcie

2018-03-06 13:02:03 (ost. akt: 2018-03-06 13:33:04)
W dwóch kategoriach wiekowych triumfowali uczniowie ostródzkiej SP 4

W dwóch kategoriach wiekowych triumfowali uczniowie ostródzkiej SP 4

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

W hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji odbył się drugi miejski konkurs wiedzy o sporcie. Gimnazjaliści i uczniowie szkół podstawowych musieli wykazać się szeroką wiedzą o osiągnięciach polskich i lokalnych sportowców w różnej rangi imprezach w Polsce i na świecie.

Na jakich igrzyskach olimpijskich Grażyna Prokopek biegała w półfinałach na dystansie 400 metrów? W jakiej dyscyplinie sportu używany jest pagaj? Jaki polski piłkarz w swoim setnym występie w reprezentacji na mistrzostwach świata w Argentynie nie wykorzystał rzutu karnego w meczu z gospodarzami?

Z takimi i wieloma innymi pytaniami musieli zmierzyć się uczestnicy 2. Konkursu Wiedzy o Sporcie, który zorganizowany i przeprowadzony został w hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji. We współzawodnictwie uczniów szkół podstawowych największą wiedzą wykazali się reprezentanci ostródzkiej SP 4 przed reprezentacjami SP 3 i SP 6.

W kategorii gimnazjalistów najlepiej zorientowani w tematyce sportowej byli uczniowie z SP 4, którzy okazali się lepsi od rówieśników z SP 3.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages