Sobota, 4 lipca 2020. Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda

30-latek potrącił rowerzystę i na razie stracił prawo jazdy

2018-03-02 08:03:13 (ost. akt: 2018-03-02 08:13:27)
Sprawca potrącenia na razie stracił prawo jazdy

Sprawca potrącenia na razie stracił prawo jazdy

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Mimo że w ostatnich dniach panują siarczyste mrozy, to wciąż na ulicach można natknąć się na rowerzystów. Chyba nie spodziewał się tego 30-letni kierowca z Ostródy. Kierując autem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu cykliście, potrącił go i tymczasowo stracił prawo jazdy.

Za swój czyn 30-letni mieszkaniec Ostródy odpowie przed sądem. Mężczyzna kierował autem i nie ustąpił pierwszeństwa rowerzyście. Wskutek zdarzenia potrącony został 68-atek, który jechał rowerem. Rowerzysta z obrażeniami głowy trafił do szpitala. Kierowca audi stracił prawo jazdy. O tym, czy zachowa swoje uprawnienia zadecyduje sąd.

Cyklista potrącony został w godzinach wieczornych na rondzie u zbiegu ulic Czarnieckiego i Kopernika. Policjanci ustalili, że 30-letni kierowca audi nie ustąpił pierwszeństwa znajdującemu się na rondzie rowerzyście i potrącił go. Poszkodowany rowerzysta z urazem głowy został na obserwacji w szpitalu.


Policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu kierowcy audi prawo jazdy. Sporządzona dokumentacja ze zdarzenia trafi do sądu. Sąd zdecyduje o tym czy 30-letni sprawca potrącenia zachowa czy też nie swoje uprawnienia do kierowania pojazdami.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages