środa, 12 grudnia 2018. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Skontrolowali busy i ciężarówki w ramach ogólnopolskiej akcji

2018-02-28 11:30:10 (ost. akt: 2018-02-28 11:35:01)

Autor zdjęcia: Policja

65 skontrolowanych pojazdów, nałożonych kilkanaście mandatów karnych i zatrzymane prawo jazdy za kierowanie w stanie nietrzeźwości to efekt działań prewencyjno kontrolnych "Truck&Bus" prowadzonych przez policjantów ostródzkiej drogówki.

"Truck&Bus" to ogólnopolskie działania mające na celu ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego osób i rzeczy. Do działań włączyli się również przedstawiciele innych służb (Inspekcji Transportu Drogowego oraz Straży Granicznej), które w ramach specjalistycznych patroli mieszanych, w zakresie swoich kompetencji, dokonywały sprawdzeń osób, pojazdów oraz ładunków.

W czasie akcji policjanci zwracali uwagę na przestrzeganie przepisów związanych z przewozem pasażerów, szczególnie jeżeli chodzi o przewóz busami. Funkcjonariusze sprawdzali m.in. czy liczba pasażerów nie przekracza liczby wskazanej w dowodzie rejestracyjnym. Kontroli poddawane były również samochody ciężarowe.

Policjanci skontrolowali łącznie 65 pojazdów, w tym 28 ciężarówek. Ujawnili przy tym kilkanaście nieprawidłowości takich jak przekroczenie dozwolonej prędkości przez kierowców, czy zły stan techniczny pojazdów.

W trakcie trwania akcji zatrzymany został również kierowca ciężarówki, który jechał na "podwójnym gazie". Badanie 47- latka na zawartość alkoholu w organizmie wykazało ponad pół promila tej substancji. Funkcjonariusze w związku z popełnionym przez niego przestępstwem zatrzymali mu prawo jazdy.
źródło: KPP Ostróda
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Policjanci z Łodzi za kratkami. Niczego się n #2451174 | 83.31.*.* 1 mar 2018 12:08

  Siedmiu funkcjonariuszy łódzkiej drogówki zostało zatrzymanych pod zarzutem przyjmowania łapówek. Akcja Biura Spraw Wewnętrznych miała nietypowy przebieg: Mundurowych wezwano w trybie alarmowym do komendy i dopiero tam okazało się, że nie chodzi o wyjątkowe zadanie w codziennej pracy.Jak podaje "Dziennik Łódzki", śledczy mają dowody na to, że zatrzymani policjanci mieli przyjmować korzyści majątkowe w zamian za odstąpienie od kontroli pracowników firmy transportowej z Pabianic.Mundurowi zostali natychmiast zawieszeni w czynnościach służbowych - podaje serwis internetowy łódzkiej gazety.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Dafik #2450353 | 188.146.*.* 28 lut 2018 15:05

  Ktoś kto siada w ciężarówkę na bani to absolutnie nie ma nic w tej bani oprócz % Zabierać dożywotnio lejce takim cymbałom.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages