środa, 12 grudnia 2018. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Wybierzmy SuperSołtysa 2018!

2018-02-23 16:34:43 (ost. akt: 2018-03-09 21:58:08)
Dominik Serafin

Dominik Serafin

Autor zdjęcia: Arch. prywatne

Warto docenić swojego gospodarza wsi, bo ma niełatwą rolę. Jednym z kandydatów do tytułu SuperSołtysa 2018 jest Dominik Serafin, sołtys Smykówka.

Smykówko to wieś położona między Nowym Miastem Lubawskim a Ostródą. Kiedyś we wsi był PGR. Dziś nikt nie stoi pod sklepem i nie czeka na lepsze jutro. Młodzi do pracy się garną, a reszta na brak zajęć też nie narzeka. — W tym roku to właśnie u nas w będą dożynki gminne — mówi z dumą Dominik Serafin, sołtys Smykówka (gm. Ostróda).

Jak mówi, zawsze ciągnęło go do społecznych funkcji, tylko czasu nie było. Pan Dominik swój urząd pełni dopiero pierwszą kadencję, a już ma się czym pochwalić. — Zrobiłem duże boisko piłkarskie, które zostało wyróżnione przez Polski Związek Piłkarski — opowiada. — Ławki kupiłem, kontenery, szatnię zrobiliśmy.

Ale to nie wszystko. Mieszkańcy Smykówka do swojej dyspozycji mają... mały amfiteatr. Sołtys tłumaczy, że tam odbywają się występy i potańcówki.

Pan Dominik dba o to, żeby jego wieś tętniła życiem. — Co roku organizujemy Dzień Dziecka, andrzejki, jasełka — wymienia.

Sołtys Smykówka jest jednym z kandydatów do tytułu SuperSołtysa 2018.
A jak prezentuje się ranking regionalny? Nadal na prowadzeniu jest Emil Rońda, gospodarz wsi Henrykowo w gminie Orneta.

Czekamy na kolejne kandydatury. Można je wysyłać do 5 marca do godz. 15 na adres: wydawca@gazetaolsztynska.pl. Głosowanie potrwa do 9 marca. 
Nazwiska kandydatów i zasady głosowania znajdują się na: gazetaolsztynska.pl. Koszt sms-a: 1,23 zł z VAT.
Zapraszamy do zabawy!

at

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages