Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Włochy zdobyte przez techników logistyków "Staszica"

2018-02-23 06:00:00 (ost. akt: 2018-02-22 15:56:06)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

W okresie od 21 stycznia do 10 lutego br. 10 uczniów II i III klasy technikum w zawodzie technik logistyk odbyło praktyki zagraniczne w Rimini we Włoszech.

Uczniowie to: Aleksandra Kuzioła, Izabela Grzybowska, Michał Kłosowski, Adrian Kosiński, Damian Wiktorowicz, Małgorzata Dymczyk, Weronika Brzozowska, Jakub Mucha, Mateusz Laskowski oraz Kacper Waśniewski.

Praktyki odbyły się w kilku firmach:

1. Ls Bijoux Di Schiarante Livio Santarcangelo di Romagna - od ponad dziesięciu lat produkuje, montuje i sprzedaje biżuterię i akcesoria modowe. To firma międzynarodowa, która kupuje surowce za granicą, takie jak perły i metale używane do produkcji wyrobów, od czasu do czasu wybierając najlepszych dostawców.

2. Angelini Distribuzione Alimentare Srl Riccione - to siec sklepów spożywczych. Tradycja sięga roku 1936 roku w Riccione, dziś Angelini to dwa supermarkety i magazyn do dystrybucji żywności. Marka Ghiottorso gwarantuje jakość typowych produktów regionalnych i specjalności kulinarnych wybranych we Włoszech.

3. Lady Camelot Rimini – to firma krawiecka założona w 1980 roku, a od kiedy kierownictwo przejęła Daniela Carratu zakład poszerzył swoje horyzonty i od 1996 roku firma wykonuje stroje teatralne, cyrkowe, kostiumy na karnawał oraz na Halloween, w których się specjalizuje. Oprócz tego zajmuje się malowidłami ściennymi, makijażem do sesji zdjęciowych, malowaniem ciała, stylizacją oraz wykonywaniem masek. Kreatywność właścicielki pozwala nawet na wykonywanie różnych akcesoriów, tj. miecze, czapki, parasole, biżuteria. Na chwilę obecną firma posiada ponad
4 tys. kostiumów – 2 tys. sztuk zostało sprzedanych, a kolejne 2 tys. jest dostępnych do wypożyczenia w zakładzie. Najczęstsze zlecenia otrzymuje od osób pracujących w cyrku, w teatrze, magików, tancerzy i organizatorów światowych imprez.

4. Treviidea Srl Coriano – to firma, która obejmuje wszystkie rodzaje urządzeń kuchennych, takich jak blendery, ugniatarki, kuchenki elektryczne i płyty indukcyjne, czajniki i młynki do kawy, roboty kuchenne i maszynki do mielenia mięsa, elektryczne tarki i krajarki do warzyw oraz cyfrowe wagi kuchenne o wysokiej precyzji i tradycyjne wagi mechaniczne. W 2009 roku Trevi Group zdecydowała się wejść do sektora Małych Urządzeń z własną linią urządzeń marki Trevi. Nowa spółka rozwijająca nową linię produktów związanych ze światem domu, wzbudza duże zainteresowanie ze strony profesjonalistów, a także cieszy się sympatią klientów do marki, obecnej na rynku od 1976 roku.

Uczniowie dzięki wyjazdowi na ten staż zagraniczny mogli poszerzyć swoje horyzonty z zakresu praktycznych umiejętności logistycznych w profesjonalnych firmach i z doświadczoną kadrą pracowników. Przy okazji mogli wzbogacić znajomość języka angielskiego w bezpośredniej konwersacji. Uczniowie są zadowoleni z wyjazdu, a uzyskane przez nich certyfikaty wzbogaciły ich doświadczenie zawodowe i na pewno pozwolą im swobodnie poruszać się na rynku pracy po skończeniu szkoły.
Danuta Piękoś-Janulis


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. hehehe #2446617 | 82.177.*.* 23 lut 2018 08:01

    Autora chyba trochę poniosło :D "...a uzyskane przez nich certyfikaty ... na pewno pozwolą im swobodnie poruszać się na rynku pracy po skończeniu szkoły."

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages