Zespół Morlin zdobył jeden punkt, ale znowu nie udało się wygrać [zdjęcia]

2018-02-21 07:22:02(ost. akt: 2018-02-21 09:57:32)
Dmitrij Prokopcow zdobył pierwszy punkt dla Morlin we wtorkowym meczu

Cztery mecze, trzy porażki, jedno zwycięstwo i zdobyte tylko cztery punkty. Tak w rundzie rewanżowej grają tenisiści stołowi Morlin Ostróda. W meczu 15. kolejki LOTTO Superligi ostródzianie u siebie przegrali z Zooleszcz Gwiazdą Bydgoszcz.
Zgromadzeni w hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji kibice ponownie nie obejrzeli zwycięskiego spotkania w wykonaniu tenisistów stołowych Morlin Ostróda. W rundzie rewanżowej podopiecznym Tomasza Krzeszewskiego zdobywanie punktów idzie jak po grudzie. I wizja znalezienia się w strefie spadkowej staje się coraz bardziej realna.

Już pierwsza gra pokazała, że o punkty w meczu 15. kolejki nie będzie łatwo. Wang Zhen po pięciu setach przegrał ze znacznie szczuplejszym i sprawniejszym przy stole Wiaczesławem Burowem. Przed trzecim pojedynkiem goście prowadzili w Ostródzie 2:0. Nadzieje ostródzian na pozostanie w meczu przedłużył Dmitrij Prokopcow, który szybko pokonał Tomasza Tomaszuka.

Drugą serię singli zaczął pojedynek Azjatów Wang Zhena i Cai Wei. Faworytem na tle ociężałego zawodnika Morlin wydawał się być zawodnik z Bydgoszczy. I wygrał pierwszego seta. Jednak w kolejnych partiach po dramatach jeden punkt gospodarzom zapewnił Wang. Na koniec ożyły nadzieję, kiedy w piątej grze pojedynek z Burowem rozpoczął od prowadzenia 5:0. Niestety zatrzymał się, zawodnik Zooleszcz wszedł w mecz, zaczął punktować i ograł Sucha 2:0.

Zespół Morlin przegrał trzeci mecz w rundzie rewanżowej, a na pocieszenie pozostał im jeden punkt. A już w piątek (23 lutego) w Dekorglasie rozegrają derby Warmii i Mazur.

• Morliny Ostróda - Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz 2:3
Wang Zheng - Wiaczesław Burow 2:3 (10, -5, 8, -9, -8), Bartosz Such - Cai Wei 1:3 (13, -9, -2, -8), Dmitrij Prokopcow - Tomasz Tomaszuk 3:0 (6, 7, 8), Wang - Cai 2:1 (-9, 12, 8), Such - Burow 0:2 (-10, -8)