Młodzieżowcy Morlin Ostróda bez medalu wrócili z mistrzostw Polski

2018-02-19 06:30:14(ost. akt: 2018-02-18 14:05:17)
Mateusz Lipiński w Ustrzykach Dolnych zagrał najlepiej spośród zawodników Morlin Ostróda

Autor zdjęcia: Krzysztof Jarmołowicz

Aż w Ustrzykach Dolnych rozegrane zostały jubileuszowe 30. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski. Klimat Bieszczad średnio odpowiadał tenisistom stołowym ostródzkich Morlin. Pingpongiści z Ostródy na Podkarpaciu nie zdobyli medalu.
Rywalizacja w Ustrzykach Dolnych rozpoczęła się turniejem drużynowym. Drużynę Morlin Ostróda reprezentowali Krystian Kawiak i Jacek Barbachowski. Ostródzianie rywalizację w drużynówce zakończyli w przedziale miejsc 5-8.

Na etapie ćwierćfinału zawodnicy Morlin - Krystian Kawiak/Mateusz Lipiński - zakończyli rywalizację w turnieju deblistów. Z zawodów ostródzian wyeliminowali Tomasz Tomaszuk/Marek Badowski (Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz/AZS AWFiS Gdańsk), z którymi debel z Ostródy przegrał 1:3 (10, -6, -9, -11).

W turnieju indywidualnym najdłużej od lewej strony turniejowej drabinki grał Mateusz Lipiński. Jednak w trzeciej rundzie musiał uznać wyższość późniejszego finalisty Tomasza Kotowskiego (Energia Manekin Toruń). Ostródzianin przegrał 1:4 (-9, -4, 10, -8, -9). Ostatecznie Mateusz Lipiński sklasyfikowany został w przedziale miejsc 9-12.