Sobota, 19 stycznia 2019. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Ostródzcy seniorzy już wiedzą jak bezpiecznie spacerować po mieście

2018-02-14 09:55:32 (ost. akt: 2018-02-14 10:04:06)

Autor zdjęcia: Policja

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, metody działania oszustów oraz konsekwencje prawne wynikające z podpisywania umów to tematy przewodnie spotkania ostródzkich policjantów z członkami Koła Seniorów.

Spotkanie odbyło się w Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie. Policjantki z tutejszej komendy przeprowadziły prelekcje dotyczącą bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przypomniały uczestnikom podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Poruszyły tematykę związaną z noszeniem elementów odblaskowych oraz bezpiecznym zachowaniem na przejściach dla pieszych. Seniorzy aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali nurtujące ich pytania, które mają bezpośredni wpływ na ich bezpieczeństwo.

Kolejnym tematem jaki poruszyły ostródzkie policjantki były metody działania oszustów. Funkcjonariuszki opowiedziały słuchaczom jak działają sprawcy, w jaki sposób rozmawiają ze swoją ofiarą i jak przekonują ją do przekazania im pieniędzy.

Podczas spotkania ostrzegały również, aby osoby starsze nie przekazywały żadnych kwot pieniędzy obcym osobom, a także nie ulegały namowom na oferowane transakcje. Omówione zostały również prawne konsekwencje podpisywania umów, właściwe zachowanie w placówkach bankowych, bankomatach, a także w środkach komunikacji miejskiej.

Na zakończenie spotkania uczestnicy otrzymali od policjantek uniwersalne opaski odblaskowe, które nosić można na ręku, przypiąć do torebki czy ramy roweru.
źródło: KPP Ostróda
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. gosc #2440327 | 37.47.*.* 14 lut 2018 19:31

  bestia

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Janusz #2440130 | 83.31.*.* 14 lut 2018 14:36

  Kiedy komendancie Marcinie odchodzisz??????????????

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages