Wioślarz Szymon Zorant najpopularniejszym sportowcem Ostródy 2017

2018-02-10 12:30:18(ost. akt: 2018-02-10 12:36:40)
Laureaci 22. Plebiscytu Gazety Ostródzkiej na 10 Najpopularniejszych Sportowców

Autor zdjęcia: Kinga Pulkowska

Pierwszy raz w 22-letniej historii Plebiscytu Gazety Ostródzkiej na 10 Najpopularniejszych Sportowców Ostródy wygrał przedstawiciel wioślarstwa. Szymon Zorant po zaciętym wyścigu z grupą ostródzkich fighterów został najpopularniejszym sportowcem Ostródy 2017 roku.
Tegoroczne głosowanie było rekordowe. Głosujący wyklikali 11.493 sms-y i nadesłali 7.891 prawidłowo wypełnionych kuponów.

Wioślarze często znajdowali się w dziesiątce laureatów Plebiscytu Gazety Ostródzkiej. Ale nigdy żadnemu nie udało się „dopłynąć” na najwyższy stopień podium. W tym roku na kuponach i w głosowaniu sms zawodnik Sokoła Ostróda od początku toczył bój z całą resztą nominowanych. W głosowaniu sms-owym wygrał z przewagą 837 głosów, a resztę punktów dołożył na kuponach. Brązowy medalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, potrójny złoty medalista regat o Puchar Bałtyku, nie miał w tym roku sobie równych i został najpopularniejszym sportowcem Ostródy 2017.

– Jakoś trudno w to uwierzyć, ale tak się stało, dziękuję wszystkim za oddane głosy i to mobilizacja do jeszcze większej pracy – powiedział podczas Balu Mistrzów Sportu Szymon Zorant.

Za swoimi plecami, choć to zazwyczaj on ogląda plecy rywali, ponieważ w wioślarstwie płynie się tyłem do przodu, zostawił laureata plebiscytu sprzed dwóch lat taekwondokę Krzesimira Kaszę z Gladiusa Ostróda.

Zresztą zawodnicy Gladiusa w tym roku poszli mocno, niczym przed laty tenisiści stołowi Morlin Ostróda, bo wszyscy nominowani dostali się do dziesiątki. Trzeci był debiutant wśród laureatów Jakub Dziliński, który wespół z Kaszą i sklasyfikowanym niżej Bartoszem Trzeciakiem zdobyli złoty medal w walkach drużynowych semi contact juniorów ME Taekwon-do.

W tym roku poza czołową trójkę wypadła uczestniczka mistrzostw świata juniorek w Japonii zawodniczka Ostródzkiego Klubu Kyokushin Karate Natalia Stachowicz, która najpopularniejsza była przed rokiem.

Na piątym miejscu, jak w ubiegłorocznych mistrzostwach Polski zajęli siatkarze plażowi Proskos Teamu Ostróda Piotr Łukasik i Marcin Ociepski. Obaj niestety nie przybyli na Bal, ponieważ dzień później rozgrywali swoje mecze ligowe.

Tenisiści stołowi Morlin też się znaleźli w dziesiątce. Szóste miejsce zajął brązowy medalista drużynowych mistrzostw Polski juniorów Kacper Petaś.

Tuż za nim znalazł się trzeci z fighterów Gladiusa Ostróda przy okazji szachista Ostródzianki Ostróda Bartosz Trzeciak na miejscu siódmym.

Miejsce ósme przypadło w udziale drugiemu pingpongiście Morlin, zajął Krystian Kawiak, który wespół z wyżej notowanym kolegą był przed rokiem brązowym medalistą mistrzostw Polski w drużynówce juniorów.

Na dziewiątym miejscu znalazł się kajakarz Sokoła Ostróda Jakub Periżok.
A dziesiątkę zamknęła najmłodsza w gronie laureatów lekkoatletka MLKS Ostróda, specjalizująca się w biegach krótkich Alicja Piechocka.

Nagrodę specjalną dla najlepiej rokującej sportsmenki z Ostródy otrzymała tenisistka RP Sport Olsztyn Pola Wygonowska.

Najpopularniejszym piłkarzem regionu został Bartosz Klamant z A-klasowego LKS Tyrowo. Walkę o tytuł sportowego wydarzenia roku otrzymali organizatorzy turnieju piłkarskiego dla 12-latków Ostróda Cup 2017. A najpopularniejszym klubem sportowym Ostródy została Akademia Piłki Ręcznej Play Ostróda.

Świętowaliśmy też jubileusze i z tej okazji okolicznościowe wyróżnienia odebrali Artur Małż z Ostródzkiego Klubu Kyokushin Karate za 20-lecie istnienia oraz Marcin Dziliński z Gladiusa Ostróda za 15-lecie.