środa, 23 stycznia 2019. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Mniej pożarów, więcej podtopień. Tak pogoda wpłynęła na pracę strażaków

2018-02-09 14:15:10 (ost. akt: 2018-02-09 14:23:11)

Autor zdjęcia: Marek Orkwiszewski

W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie odbyła się narada roczna podsumowująca działalność PSP w powiecie ostródzkim w roku 2017.

Zgromadzonych w sali konferencyjnej gości przywitał Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie – bryg. Tomasz Ostrowski. Na początku wręczona została decyzja o stałym włączeniu jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Słoneczniku do KSRG. Decyzję z rąk Komendanta Wojewódzkiego odebrali prezes oraz naczelnik OSP Słonecznik.

Następnie Komendant Powiatowy przedstawił zagadnienia jakie realizowała KP PSP, a kierownicy poszczególnych komórek organizacyjnych mówili o szczegółach pracy w 2017 roku. Strażacy powiatu ostródzkiego interweniowali w 2017 roku 1329 razy. W zdecydowanej większości (64,7%) były to miejscowe zagrożenia. Odnotowano spadek liczby pożarów, których było 381.

Na zwiększoną liczbę miejscowych zagrożeń miały wpływ warunki pogodowe. Strażacy usuwali skutki nawałnic, silnych wiatrów, jakie przetoczyły się przez nasz powiat. Ponadto funkcjonariusze z naszej komendy w ramach Centralnego Odwodu Operacyjnego Komendanta Głównego PSP nieśli pomoc mieszkańcom województwa kujawsko-pomorskiego.

Ważnym zadaniem w minionym roku była współpraca z OSP. Oprócz sprawozdania z przeprowadzonych szkoleń, ćwiczeń i inspekcji, przedstawiono zestawienia z realizacji zadań publicznych – dofinansowania jednostek KSRG oraz dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji dla jednostek spoza systemu.
Na koniec głos zabrał Warmińsko-Mazurski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Bogdan Wierzchowski, który podziękował wszystkim strażakom za pracę w ubiegłym roku. Pozostali goście, również dołączyli swe podziękowania za realizację zadań na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu.

W uroczystości udział wzięli strażacy, samorządowcy oraz szefowie służb i instytucji współpracujących z PSP, przedstawiciele związków zawodowych oraz funkcjonariusze i pracownicy cywilni komendy.
Opr. kpt. Grzegorz Różański

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. orzełek czy reszka #2437150 | 5.172.*.* 9 lut 2018 15:33

  http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/sla sk/lubin-mlody-mezczyzna-zginal-w-wypadk u-swiadkowie-tylko-patrzyli/yfzw6rv

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. orzełek czy reszka #2437146 | 5.172.*.* 9 lut 2018 15:25

  Ostatnio zginął potrącony przez autobus 19 latek, do czasu przyjazdu służb nikt z pasażerów autobusu nie udzialił mu pierwszej pomocy. Przez to chłopaka nie udało się uratowac. Wniosek więc jest taki trzeba szkolić ludzi do udzielania pierwszej pomocy .I takich działań nie można odpuszczać.Ludzie gromadzą sie głównie w kościołach co tydzień .W związku z tym czy w porozumieniu z ks. proboszczami straz pożarna nie może zaprezentować cyklu szkoleń dla mieszkańców ?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages