Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Strażacy ochotnicy ćwiczyli jak ratować ludzi spod lodu [zdjęcia]

2018-02-07 08:31:28 (ost. akt: 2018-02-07 08:52:38)
Strażacy ochotnicy trenowali na jeziorze Sajmino

Strażacy ochotnicy trenowali na jeziorze Sajmino

Autor zdjęcia: Archiwum KP PSP Ostróda

Po ostatnich mrozach nasze jeziora i inne akweny zostały skute lodem. Strażacy z dziewięciu jednostek OSP z powiatu ostródzkiego na jeziorze Sajmino przećwiczyli działania ratownicze na zamarzniętych akwenach. Zobaczcie jak wyglądały ćwiczenia.

Jeziora i stawy, a nawet mniejsze rzeki w ostatnich dniach zamarzły. Dla wielu osób jest to okazja pójścia na ryby lub pojeżdżenia na łyżwach. Przypominamy jednak, że lód bywa zdradliwy i odradzamy spacerowanie po zamarzniętych jeziorach, żeby strażacy nie musieli wykorzystywać swoich umiejętności.

Strażacy zawodowi i z jednostek OSP zawsze muszą być w gotowości. Strażacy ochotnicy z powiatu ostródzkiego na jeziorze Sajmino przećwiczyli działania ratownicze na zamarzniętych akwenach. W powiecie jest dziewięć jednostek OSP włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (KSRG) ujętych jest w planie sieci jednostek przewidzianych do realizacji zadań wynikających z podstawowego zakresu ratownictwa specjalistycznego w specjalizacji wodnej.

- Oznacza to, że są one zdolne do podjęcia czynności ratowniczych wykonywanych na powierzchni obszarów wodnych (w tym zalodzonych) według posiadanych możliwości organizacyjno-sprzętowych informuje Grzegorz Różański, z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie.

Podczas warsztatów instruktorzy jednostek w Ostródzie i Morągu przedstawili zasady organizacji ratownictwa wodnego w KSRG, przeprowadzili zajęcia praktyczne obejmujące tematykę działań ratowniczych w okresie zimowym na zamarzniętych akwenach oraz dokonali weryfikacji wyposażenia jednostek w sprzęt do działań na wodzie.

W zajęciach uczestniczyły jednostki OSP: Dąbrówno, Łukta, Miłakowo, Miłomłyn, Ornowo, Samborowo, Słonecznik, Stare Jabłonki, Żabi Róg.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages