środa, 15 lipca 2020. Imieniny Henryka, Igi, Włodzimierza

Mazurskie Agro Show i czempiony na ringu [PROGRAM]

2018-02-09 10:00:00 (ost. akt: 2018-02-09 10:11:46)

Autor zdjęcia: Łukasz Lamcho

W najbliższy weekend odbędzie się największa wystawa w regionie warmińsko-mazurskim dedykowana rolnikom. To czwarta edycja wystawy Mazurskie Agro Show oraz Warmińsko-Mazurska Wystawa Zwierząt Hodowlanych "Zagroda".

Sezon dla rolników rozpoczyna się w naszym regionie już w lutym podczas Mazurskiego Agro Show. Organizatorem wystawy jest Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych. W tym roku odbędzie się jej czwarta edycja.

W tym roku w największym kompleksie targowym w regionie przygotowano aż 216 stoisk, na których zaprezentuje się 300 czołowych marek. Przez dwa dni będzie można oglądać, zwiedzać i zrobić niezbędne zakupy przed rozpoczęciem nowego sezonu.
Na Mazurskim Agro Show w najbliższy weekend rolnicy znajdą wszystko, co jest im potrzebne - od nasion zbóż, po najnowocześniejsze kombajny i maszyny rolnicze. Na wystawie zaprezentują się producenci i dystrybutorzy maszyn rolniczych, firm nasiennych, przedsiębiorstw nawozowych, prasy branżowej, organizacje rolnicze oraz inne instytucje związane z rolnictwem.

Będą punkty doradcze Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz innych agencji rządowych związanych z rolnictwem. Dla rolników będzie to okazja, by uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące branży, szczególnie w kwestii PROW czy dotacji unijnych. Co roku największym zainteresowaniem cieszą się ekspozycje maszyn i urządzeń rolniczych. Nie zabraknie ich także w tym roku. Zaprezentują się czołowe marki, obecni będą wszyscy liczący się dystrybutorzy i producenci w regionie.

Agro Show towarzyszyć będzie Warmińsko-Mazurska Wystawa Zwierząt Hodowlanych "Zagroda". To obowiązkowy przystanek na drodze każdego hodowcy.
— Wystawa daje szansę naszym hodowcom na zaprezentowanie tego, co mamy najlepszego w hodowli zwierząt — mówi Jan Heichel, prezes Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej. — Każdy region ma taką wystawę, na której prezentuje swój potencjał.
Na wystawie w Ostródzie kilkudziesięciu hodowców zwierząt pokaże najdorodniejsze sztuki. Dla nich, zwłaszcza nagrodzonych championów, to świetna promocja i szansa na wykorzystanie genetycznego potencjału, czyli dobrą sprzedaż.

Na wystawie będą prezentowane nie tylko zwierzęta, ale również nowe technologie, które rolnicy mogą wdrażać w swoich gospodarstwach. A także bogata oferta wyposażenia, produktów i usług dostępnych na rynku z zakresu hodowli i pielęgnacji zwierząt.
Natomiast hodowcy zwierząt tradycyjnie zaprezentują bydło mleczne, bydło mięsne, konie, kozy i owce. Komisje wybiorą czempionów i wiceczempionów w poszczególnych kategoriach.

Pierwszego dnia wystawy minister rolnictwa i rozwoju wsi wręczy wyróżniającym się rolnikom odznaki honorowe Zasłużony dla rolnictwa oraz Złote Honorowe Odznaki Polskiej Federacji Hodowców i Producentów Mleka. Tak będzie i podczas tegorocznej edycji. Odbędzie się także budzący niezwykłe emocje konkurs „Młody Hodowca”, podczas którego dzieci prezentują dorobek hodowlany swoich rodziców.

W najbliższy weekend 10 i 11 lutego zapraszamy do Expo Mazury w Ostródzie w godz. 9-17. Organizator zapewnia wstęp wolny dla zwiedzających, bezpłatny parking i katalog wystawy. Grupy zorganizowane mogą liczyć na dofinansowanie kosztów dojazdu na wystawę. bcl

PROGRAM
* Sobota 10 lutego 2018 r. (wystawa czynna dla zwiedzających w godz.: 9:00 – 17:00)
09:00 – 17:00 Indywidualna prezentacja ofert na stoiskach wystawców - Hala 3,5,6
09:00 – 10.30 Akredytacja dziennikarzy - Biuro wystawy (hala 4)
10:00-11:00 Konferencja prasowa Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Hala 3, 1 piętro
11:00 – 12:00 Oficjalne otwarcie wystawy MAZURSKIE AGRO SHOW OSTRÓDA 2018 z udziałem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Hala 4 – scena
12:00 – 12:45 SEMINARIUM: „Płatności bezpośrednie – eWniosek. Ważne zmiany w 2018 roku.” – ARiMR - Hala 4 – scena
12:45 – 13:30 SEMINARIUM: „PROW 2014-2020 – aktualne nabory wniosków, w tym: Modernizacja gospodarstw rolnych oraz inne działania” - ARiMR - Hala 4 – scena
13:30 - 14:30 Spotkanie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z rolnikami - Hala 3, 1 piętro

* Niedziela, 11 lutego 2018 r. (wystawa czynna dla zwiedzających w godz.: 9:00 – 17:00)
09:00 – 17:00 Indywidualna prezentacja ofert na stoiskach wystawców - Hala 3,5,6
12:00 – 13:05 SEMINARIUM: „Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym” – KRUS - Hala 4 – scena

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. teges #2438094 | 88.67.*.* 11 lut 2018 12:16

    Więcej zdjęć nie mieliscie

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages