Poniedziałek, 18 listopada 2019. Imieniny Klaudyny, Romana, Tomasza

W ostródzkim Petöfim wiedzą jak żyć i jeść zdrowo oraz bezpiecznie

2018-02-06 08:29:23 (ost. akt: 2018-02-06 08:37:38)
Młodzież gimnazjalna wie jak należy żyć i jeść zdrowo

Młodzież gimnazjalna wie jak należy żyć i jeść zdrowo

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

W Zespole Szkół Zawodowych im. Sandora Petöfi odbyły się warsztaty z projektu „Żyj i jedz zdrowo i bezpiecznie”. Realizacja zajęć możliwa była dzięki dofinansowaniu z budżetu Urzędu Miasta w Ostródzie.

Młodzież w wieku gimnazjalnym z dużym zainteresowaniem brała udział w zajęciach teoretycznych: tworzyła piramidę zdrowego odżywiania, rozwiązywała krzyżówki i rebusy. W trakcie warsztatów przeprowadzono pomiar stopnia odżywienia metodą BMI. Zastanawiano się jakie są przyczyny zaburzeń odżywania wśród młodych ludzi.

Młodzież wyjaśniała, co jest „właściwą motywacją” do bycia szczupłym oraz kiedy przekraczamy niebezpieczną granicę i wkraczamy w obszar zagrożenia zaburzeniami odżywiania. Goście określili, jakie są sygnały, że w organizmie dzieje się coś niepokojącego i jak można pomóc komuś w sytuacji niewłaściwego odżywiania, jak sprawić, aby szczupły równał się zdrowy, jak ważna jest akceptacja siebie i własnego ciała, niezależnie od tego ile się waży. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą o zdrowym i racjonalnym odżywianiu. Byli aktywni sporządzając zdrowe tortille, dietetyczne wypieki i owocowo-warzywne koktajle.

W warsztatach uczestniczyła młodzież gimnazjalna ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II oraz z oddziałów gimnazjalnych Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 Szkoła Podstawowa nr 4 z Ostródy.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages