Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Doceń swojego sołtysa! Zapraszamy do zabawy

2018-01-31 12:00:00 (ost. akt: 2018-02-07 13:37:24)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Po raz kolejny zapraszamy do udziału w plebiscycie, w którym wybierzemy Sołtysa i Sołtyskę Roku! W dzisiejszych czasach sołtys to przede wszystkim lider lokalnej społeczności. Takich najaktywniejszych liderów chcemy pokazać.

Najpierw musimy się pochwalić. W ubiegłym roku tytuł Supersołtysa województwa warmińsko-mazurskiego otrzymał Jerzy Głowacki, sołtys Frygnowa (gm. Grunwald). Z kolei brązowym sołtysem została Anna Kozłowska, sołtys Kiersztanówka (gm. Grunwald).

Trzeba docenić urząd sołtysa. Jest równie stary jak państwo polskie. Sołtysi pojawili się u nas już w czasach pierwszych Piastów. Sołtysi w historii Polski pojawili się w XII wieku. W tamtych czasach sołtys miał we wsi bardzo dużą władzę. Był na przykład sędzią. W dzisiejszych czasach sołtys to przede wszystkim lider lokalnej społeczności. Takich najaktywniejszych liderów chcemy pokazać.

Plebiscyty na Super Sołtysa 2018 danego powiatu odbywają się we wszystkich powiatach województwa warmińsko-mazurskiego. Sołtys, który uzyska największą liczbę liczbę głosów oddanych za pomocą sms’ów w całym regionie otrzyma tytuł: Super Sołtysa województwa warmińsko-mazurskiego. Kolejnym dwóm kandydatom, zostaną przyznane tytuły Srebrnego i Brązowego Sołtysa województwa warmińsko-mazurskiego.

W naszym powiecie tradycyjnie razem z Radą Powiatową Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej wybieramy też Sołtyskę Roku w naszych gminach. Chcemy w ten sposób docenić te niezwykłe kobiety, które są motorem zmian na naszej wsi. Tak się składa, że jest u nas coraz więcej pań sołtysek. W gminach powiatu ostródzkiego jest ich ponad sto!

Przypomnijmy, w ubiegłym roku zwyciężyły:
- Kamila Buczkowska z Lewałdu Wielkiego w gminie Dąbrówno
- Wiesława Pieczywek z Pacółtowa w gminie Grunwald
- Grażyna Ostas z Turznicy w gminie Ostróda
- Małgorzata Pierzchała z Tardy w gminie Miłomłyn
- Teresa Kozłowska z Bramki w gminie Morąg
- Agnieszka Zalewska z Szymonowa w gminie Małdyty

Plebiscyt trwa od dnia 29.01. 2018 r. do 09.03.2018 roku, czyli dwa przed Dniem Sołtysa, które obchodzimy corocznie 11 marca.Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages