Sobota, 4 lipca 2020. Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda

"Obserwując niewidoczne"- wernisaż prac Siergieja Szemieta do zobaczenia w Zamku

2018-01-31 12:08:54 (ost. akt: 2018-01-31 10:14:44)

Autor zdjęcia: archiwum organizatora

Siergiej Szemiet- Białorusin. Artysta. Nauczyciel malarstwa, rysunku, kompozycji. Od roku 1999 jest członkiem Białoruskiego Związku Malarzy. Jest uczestnikiem krajowych i międzynarodowych wystaw zbiorowych oraz indywidualnych.

Jego prace znajdują się w zbiorach Muzeum Sztuki Współczesnej Białorusi, a także w prywatnych kolekcjach na Białorusi, Litwie, w Polsce, w Niemczech, Izraelu, Wielkiej Brytanii, USA.

W latach 2006 – 2007 –Siergiej Szemiet był stypendystą programu „Gaude Polonia” Narodowego Centrum Kultury Rzeczpospolitej Polskiej, na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Od 2008 roku pracuje w Instytucie Historii Sztuki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie jako wykładowca malarstwa. W 2010 roku otrzymał tytuł doktora sztuk pięknych Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

„W swoich obrazach staram się pokazać wewnętrzny świat zwykłych rzeczy. Światło odgrywa tu ważną rolę. Światło bez konkretnego źródła. Światło (duchowe), czyli sacrum, uwidacznia się nie tylko w wątkach biblijnych. Nawet obraz o tematyce religijnej czasem może nie mieć w sobie elementu duchowości, natomiast zwykły pejzaż, portret, martwa natura, może stać się czymś w rodzaju ikony.”- To tylko fragment wypowiedzi artysty, przygotowanej na ostródzką prezentację Jego twórczości. Zapraszamy do odwiedzenia Galerii Sztuki, do poznania dzieł Siergieja Szemieta.

Wernisaż odbędzie się 9 lutego 2018 r. o godz. 17
Galeria Sztuki, Zamek w Ostródzie, ul. Mickiewicza 22

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages