Niedziela, 9 grudnia 2018. Imieniny Anety, Leokadii, Wiesława

Strażacy przez pięć godzin walczyli z pożarem stolarni

2018-01-23 10:41:45 (ost. akt: 2018-01-23 10:54:44)

Autor zdjęcia: Adam Zaręba

W Samborowie (gm. Ostróda) ogień zniszczył budynki stolarni. Straty są duże.

Dwadzieścia minut przed godziną 2 w nocy, 21 stycznia zgłoszony został pożar stolarni i lakierni w miejscowości Samborowo. Informator przekazał, że palą się dwa budynki drewniane oddalone od siebie około dwóch metrów oraz że zagrożony jest trzeci budynek.

— Do akcji gaśniczej zadysponowany został samochód ratowniczo-gaśniczy oraz cysterna z osiemnastoma tysiącami litrów wody z ostródzkiej JRG oraz ochotnicze straże pożarne z Samborowa, Ornowa, Turznicy i Reszek — informuje kpt. Grzegorz Różański z PSP Ostróda. — Gdy strażacy dojechali na miejsce akcji pożar szalał już z pełną siłą. Dwa drewniane budynki płonęły, w każdej chwili ogień mógł przenieść się na trzeci obiekt.

Początkowo strażacy skierowali gaśnicze linie wężowe – jedną w obronie na zagrożony budynek, drugą na płonącą stolarnię i lakiernię. Gdy sukcesywnie dojeżdżały kolejne jednostki wprowadzano kolejne linie gaśnicze do akcji. Działania były skuteczne, udało się obronić budynek.

Niestety, straty po pożarze okazały się znaczne. Ogień strawił maszyny stolarskie, materiał i wyroby gotowe oraz samochód osobowy, który znajdował się w jednym z budynków.

Akcja gaśnicza wraz z dogaszaniem pogorzeliska trwała ponad 5 godzin. W działaniach udział wzięło osiem zastępów pożarniczych, dwudziestu dziewięciu strażaków.

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages