środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Gmina Ostróda zainaugurowała biegowy rok i dorzuciła się do WOŚP [zdjęcia]

2018-01-15 08:04:58 (ost. akt: 2018-01-15 08:20:58)
W 4. edycji Rodzinnego Biegania wzięło udział ponad 300 biegaczy

W 4. edycji Rodzinnego Biegania wzięło udział ponad 300 biegaczy

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Tradycji stało się zadość. Na trasie z Lubajn przez Nowe Siedlisko do Zwierzewa biegacze z Ostródy i okolic rozpoczęli sezon biegowy 2018. Tradycyjnie też uczestnicy wsparli WOŚP, a niektórzy spotkanie noworoczne zakończyli kąpielą w jeziorze Szeląg Wielki.

Przez ostatnie dwa lata uczestnicy Gminnego Biegu Zimowego Rodzinne Bieganie rywalizowali w zimowej scenerii. W tym roku tylko temperatura powietrze poniżej zera wskazywała na to, że biegacze spotkali się zimą. Śnieg w tym roku nie dopisał, ale dzięki temu na trasie nie było ślisko.

Podczas 4. edycji Rodzinnego Biegania na starcie stanęło ponad 300 biegaczy, amatorów nordic walking i zwykłych spacerowiczów. Dla bardziej wprawionych biegaczy była dłuższa trasa na 10 km, a większość uczestników wybrała dystans o połowę krótszy - 5 km.

Bez względu na zajęte miejsce wszyscy otrzymali pamiątkowe medal, bo najważniejszy był udział. Po biegu w sali sportowej SP Zwierzewo biegacze posilili się pysznymi kartaczami, grochówką i różnymi rodzajami ciast. Było zdrowo, pysznie i charytatywnie, ponieważ odbyła się zbiórka na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. A wszystko zakończyła kąpiel morsów, którzy dali nura w jeziorze Szeląg Wielki.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages