Wtorek, 27 października 2020. Imieniny Iwony, Noemi, Szymona

Wystartują spod kościoła w Lubajnach, a później dorzucą się do WOŚP

2018-01-13 14:18:40 (ost. akt: 2018-01-13 14:33:28)
O godz. 13 spod kościoła w Lubajnach ruszy 4. Gminny Bieg Zimowy Rodzinne Bieganie

O godz. 13 spod kościoła w Lubajnach ruszy 4. Gminny Bieg Zimowy Rodzinne Bieganie

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

W niedzielę (14 stycznia) miłośników biegania zapraszamy do podostródzkich Lubajn. O godz. 13 spod miejscowego kościoła wystartuje 4. Gminny Bieg Zimowy Rodzinne Bieganie. A po biegu wszystkich zachęcamy do finansowej zrzutki na rzecz WOŚP.

Biegacze, amatorzy nordic walking, a także zwykli spacerowicze będą mieli do pokonania dwie trasy na dystansach 5 i 10 km. Uczestnicy pobiegną lub przespacerują z Lubajn przez Nowe Siedlisko do Zwierzewa.

- Wszystkich mieszkańców gminy, miasta Ostróda i powiatu ostródzkiego zapraszam do Lubajn na rodzinne bieganie – mówi Bogusław Fijas, wójt gminy Ostróda. - Impreza z roku na rok rozrasta się, jest fajna zabawa i atmosfera, tak że warto ruszyć się z domu by poruszać się trochę w trosce o własne zdrowie.

Organizatorzy nie celują w rekord frekwencji, ale liczą na to, że będzie większa niż przed rokiem, kiedy wystartowało blisko 400 uczestników. Meta obu dystansów będzie przy Szkole Podstawowej w Zwierzewie. Każdy zawodnik, który przekroczy linię mety otrzyma medal, a po wszystkim będzie mógł skorzystać z poczęstunku przygotowanego w sali sportowej.

- Tam też będzie można wziąć udział w zbiórce na rzecz WOŚP, będzie można dorzucić się do puszek lub wziąć udział w licznych licytacjach – mówi Anna Lewandowska, organizatorka Rodzinnego Biegania. - Będzie wiele fajnych gadżetów, dlatego zachęcam do udziału w biegu i licytacjach.

Swój udział w biegu potwierdziły już lekkoatletki MLKS Ostróda.

- Treningowo pobiegniemy z Lubajn do Zwierzewa, a później dorzucimy się do puszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - zapowiada Ryszard Nowicki, trener biegaczek MLKS Ostróda.

Po godz. 15 na plaży w Zwierzewie odbędzie się kąpiel morsów w jeziorze Szeląg Wielki.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages