Niedziela, 9 grudnia 2018. Imieniny Anety, Leokadii, Wiesława

Ekipy Reszek i Toronto wybiły Płomieniowi mistrzostwo z głowy [zdjęcia]

2018-01-08 12:07:02 (ost. akt: 2018-01-08 12:22:27)
Piłkarze z Lichtajn utarli nosa kilku faworytom

Piłkarze z Lichtajn utarli nosa kilku faworytom

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

W Gminnej Lidze Halowej Piłki Nożnej czarny weekend ma za sobą broniący tytułu mistrzowskiego WAKS Płomień Turznica. Mistrzowie przegrali z Atakiem Reszki i FC Toronto. Po dziewięciu kolejkach na stołku lidera zasiedli piłkarze z Reszek i walka o tytuł będzie ciekawa.

Przed weekendową kolejką niektórzy zastanawiali się czy piłkarze Płomienia dobiją do setki po stronie strzelonych goli. Ta sztuka nie udała, ponieważ mistrzowie gminy Ostróda rywalizowali z czołówką gminnej halówki. Ale chyba nikt nie spodziewał się, że Płomień wcale nie zdobędzie punktu.

A tak właśnie się stało. Czarna seria liderów w sali sportowej w Samborowie rozpoczęła się w sobotniej kolejce. Wtedy Płomień doznał pierwszej od niepamiętnych czasów porażki, dostał solidne bęcki od Ataku Reszki. Katem mistrzów okazał się m.in. Michał Solis, strzelec pięciu goli, dwa dołożył Bartosz Solis, jednego Robert Bogusławski i Atak wygrał 8:2. W następnej kolejce liderzy znowu musieli uznać wyższość rywali, bo 1:2 przegrali z FC Toronto.

Jednak prawdziwy "weekend konia" mieli piłkarze Husarii Lichtajny. W 8. kolejce spotkań 2:0 pokonali FC Toronto. Nie było ostatnie słowo Husarii. Dzień później ekipa z Lichtajn 3:1 wygrała z Terrą Durąg. Dzięki tym zwycięstwom „husarze” liczą się w grze o podium.

Po dziewięciu kolejkach liderem został Atak Reszki (24 pkt.), drugi jest WAKS Płomień przed Paką Samborowo i Terrą Durąg (wszystkie ekipy po 21 pkt.).

Wyniki pozostałych spotkań, 8. kolejka: Terra Durąg – Paka Tadzia 15:1, Paka Samborowo – Iskra I Smykówko 6:2, FC Oldboys – Pietrzwałd 6:6, Góra Idzbark – Iskra II Smykówko 3:2, OSP Brzydowo – Samborowo I 9:3.

9. kolejka: Paka Samborowo – FC Oldboys 9:2, OSP Brzydowo – Paka Tadzia 8:0, Atak Reszki – Pietrzwałd 5:4, Iskra I Smykówko – Góra Idzbark 8:2, Samborowo I – Iskra II Smykówko 4:11.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages