Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Ten "Super szalik" ma 56 metrów długości! Można go wylicytować podczas finału Orkiestry

2018-01-05 13:56:17 (ost. akt: 2018-01-05 14:13:29)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

To dzieło wydziergane przez ostródzkich seniorów. Praca trwała pół roku, a efekt to szalik o długości 56 metrów, który liczy 176 400 oczek!

Dzienny Dom Senior+ znajdujący się przy ulicy Sienkiewicza 15 w Ostródzie we współpracy z Klubem Seniora przy Parafii św. Jana Bosco oraz Klubem Seniora z ODK "Jedność" podjął się wsparcia tegorocznej akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Udział ostródzkich seniorów w zbiórce "Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków" polegał na uszyciu „Super szalika”. Kilkunastu seniorów, przez pół roku dziergało na drutach około metrowe części szala o tym samym splocie i ilości oczek, następnie połączono go w całość. Tym sposobem powstał wielokolorowy, ozdobiony długimi frędzlami szalik o długości 56 metrów - w przybliżeniu 176 400 oczek.

Celem akcji była aktywizacja seniorów, którzy po zakończeniu aktywności zawodowej często odczuwają spadek samooceny i czują się wykluczeni poza margines życia społecznego. Przy tworzeniu "Super szalika" seniorzy stworzyli rzecz, która przyniesie coś pożytecznego dla innych.

Robótki na drutach pozwoliły również na ponowny rozwój pasji, która we wszystkich przypadkach przeminęła wiele lat temu – wszyscy seniorzy twierdzili, że kiedyś robótki na drutach były ich codziennością, ale ze względu na stan zdrowia zaprzestali tej aktywności. Już w trakcie realizacji zadania przekonali się, że są w stanie nadal mieć pasję, która wymaga od nich sprawności manualnej, pasję która wciąż sprawia im przyjemność. W efekcie zainspirowało ich to do podjęcia kolejnych tego typu akcji.

Zapraszamy do licytacji!

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages