Poniedziałek, 21 września 2020. Imieniny Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Wigilia w Internacie

2017-12-28 09:34:22 (ost. akt: 2017-12-28 09:38:26)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

Młodzież mieszkająca w Internacie Zespołu Szkół Zawodowych im. Sandora Petöfi w Ostródzie, zanim przeżyje święta w swoich domach, organizuje, jak co roku, wigilię w internacie.

„Wszystko jest jak przed rokiem: na szybach srebrne kwiaty i ten sam obraz w ramach okien. Świat biały jak opłatek...Będzie Wigilia! Uśmiechną się ludzie, do świątecznej zasiądą wieczerzy…błogosławiony grudzień…”.

Tymi słowy 21 grudnia rozpoczęła się uroczysta wieczerza, na której pojawili się goście- ksiądz z Parafii NPNMP, Dyrektorzy ZSZ im. S. Petofi, nauczyciele religii, Komendant Środowiskowego Hufca Pracy, Kierownik internatu oraz młodzież i wszyscy wychowawcy. Uroczystą wieczerzę wigilijną rozpoczął występ wychowanków internatu.

Tegoroczne przedstawienie bożonarodzeniowe przeplatane kolędami niosło ze sobą ważne przesłanie, że Święta Bożego Narodzenia są wielkim darem dla nas, że nie tylko choinka i prezenty, ale sam Jezus jest podarunkiem, który należy rozdać innym. Wychowankowie przekazali na ręce kierownika internatu świecę z symbolicznym światłem pokoju i nadziei. Młodzież przypomniała wszystkim, by świat nie uległ podejrzliwości, zniechęceniu i strachowi, ale budował pokój i tolerancję. Ksiądz przytoczył Słowo Boże i pobłogosławił opłatki, a Dyrektor i Pani Kierownik internatu po złożeniu życzeń wszystkim wychowankom i gościom zaprosili do podzielenia się opłatkiem i wspólnego spożycia wieczerzy.

Uroczystość odbyła się w ciepłej i rodzinnej atmosferze. Wigilię przygotowała młodzież przy wsparciu wszystkich wychowawców. Występ młodzieży prowadziła wychowawczyni Alicja Sposób, natomiast nad scenografią pracowała Agnieszka Odolińska.
Na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia grono pedagogiczne oraz wychowankowie internatu składają życzenia zdrowia, spokoju, nadziei oraz ciepła rodzinnego. Niech w naszych domach króluje zgoda, radość i dostatek, a Nowy Rok niech będzie czasem pokoju.


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: AKOLODZIEJSKA1

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages