Wtorek, 18 grudnia 2018. Imieniny Bogusława, Gracjana, Laury

Finały mistrzostw Europy nad Szelągiem Małym

2017-12-27 11:00:00 (ost. akt: 2017-12-27 11:34:49)

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Na plaży w Starych Jabłonkach na początku czerwca przyszłego roku rozegrany zostanie turniej finałowy klubowych mistrzostw Europy.

- To doskonała wiadomość dla kibiców sportowych w Polsce, a w szczególności na Warmii i Mazurach - mówi Tomasz Dowgiałło, prezes Hotelu Anders. - Z Wiednia dotarła do nas informacja o tym, że Europejska Federacja Piłki Ręcznej przyznała nam organizację finału klubowych mistrzostw Europy w piłce ręcznej plażowej.

Impreza odbędzie się w dniach 1-3 czerwca na plaży Hotelu Anders, znanej z wielu edycji turniejów World Tour w siatkówce plażowej. Od kilku lat właściciele hotelu ze Starych Jabłonek poszli w kierunku zawodów plażowej piłki ręcznej.

W czerwcowym turnieju weźmie udział po 12 najlepszych żeńskich i męskich klubowych drużyn ze Starego Kontynentu. Polska Federacja ma w ręku dwie dzikie karty dla polskich drużyn, po jednej w turnieju męskim i żeńskim.
- Stare Jabłonki ponownie będą stolicą plażowych sportów w Polsce - dodaje Tomasz Dowgiałło. - Już dzisiaj zapraszamy na wielkie sportowe święto dla całych rodzin.

Tradycyjnie nie zabraknie doskonałej kuchni i wielu pozasportowych atrakcji. Najmłodsi będą mieli okazję przeżyć tu wyjątkowy Dzień Dziecka.
Organizatorzy mają duże doświadczenie w organizacji podobnych eventów. Na razie planują, że stadion główny pomieści 2000 widzów.
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages