Sobota, 23 lutego 2019. Imieniny Damiana, Romana, Romany

"Rozbierzcie naszą choinkę!"- Policyjna akcja skierowana do pieszych

2017-12-18 18:05:48 (ost. akt: 2017-12-18 12:00:18)

Autor zdjęcia: Policja

Ubieranie choinki owszem, ale rozbieranie? Tak! "Rozbierz naszą choinkę" to policyjna akcja mająca na celu poprawę bezpieczeństwa osób pieszych oraz uświadomienie ich, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Serdecznie zapraszamy do włączenia się do zabawy i rozebrania naszej choinki do ostatniego odblasku!

Ubieranie choinki to nieodzowny element przedświątecznych przygotowań. Ostródzcy policjanci również kultywują tą tradycję i we wtorek (19 grudnia) przez budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie przystroją swoje drzewko. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie nietypowe ozdoby oraz apel do mieszkańców miasta: "Rozbierzcie naszą choinkę!"

Piesi nie bez powodu nazywani są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego. Nie chroni ich karoseria, poduszki powietrzne czy pasy bezpieczeństwa. W zderzeniu z samochodem często nie mają żadnych szans.

Postać człowieka idącego nieoświetloną drogą, ubranego w ciemne ubrania jest zauważalna dla kierującego pojazdem z odległości około 20- 30 metrów przy dobrych warunkach atmosferycznych. Podczas mgły czy opadów deszczu lub śniegu odległość ta znacznie się skraca.

Niektórzy mogą pomyśleć "przecież 30 metrów to dużo, kierowca zdąży zahamować".

Nic bardziej mylnego! Pojazd poruszający się z prędkością 90 km/h pokonuje dystans 25 metrów w 1 sekundę! Kierowca w tak krótkim czasie nie zdąży nawet zareagować.

Każdy, nawet najmniejszy element odblaskowy w widocznym miejscu pozwala kierowcy zauważyć pieszego z odległości minimum 150 metrów.

Dlatego policjanci apelują :

"Rozbierz naszą choinkę i podaruj bliskim bezpieczeństwo na święta!"

Każdy pieszy, który zechce odpowiedzieć na ten apel, może podejść do policyjnego drzewka, wybrać sobie wiszący na nim element odblaskowy i zabrać go ze sobą. Jest jednak jeden warunek- każdy, kto zabierze ze sobą odblask musi zobowiązać się do jego noszenia lub przekaże go z takim przesłaniem innej osobie.

Akcja "Rozbierz naszą choinkę" rusza już jutro (19 grudnia) od godziny 10. Ubrana choinka czekać będzie przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie przy ul. Handlowej 6.

źródło: KPP Ostróda
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ostr #2402595 | 37.47.*.* 21 gru 2017 17:29

  Bardzo dobra akcja , brawo

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Po co odblaski skoro #2400578 | 5.172.*.* 18 gru 2017 23:32

  w nocy po ostródzie jeżdzą auta bez swiateł ?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. as #2400513 | 83.9.*.* 18 gru 2017 21:51

   ale jaja... dlaczego komentowanie wycinki drzew koło "domu harcerza" wyłączone? czerwona hołota... a tak na marginesie... pisze się "także".... a nie tak że..... wstyd... poziom tego szmatławca przebił dno i spada dalej

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages