Sobota, 23 lutego 2019. Imieniny Damiana, Romana, Romany

Siódmy raz przy stołach uczcili pamięć Kazimierza Sochackiego [zdjęcia]

2017-12-17 12:21:43 (ost. akt: 2017-12-17 12:28:14)
Kilkudziesięciu zawodników wystąpiło w 7. Memoriale Kazimierza Sochackiego

Kilkudziesięciu zawodników wystąpiło w 7. Memoriale Kazimierza Sochackiego

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Starsi, rówieśnicy, ci nieco młodsi i najmłodsi, którzy nawet go nie poznali. Kilkudziesięciu pingpongistów kilkuletni, a także tacy po siedemdziesiątce wzięli udział w 7. Memoriale Kazimierza Sochackiego, który rozegrany został w hali OCSiR.

Przyjaciele i rywale popularnego Kazika od tenisowych stołów oraz pingpongowy narybek, który śmiało mógłby być wnukami tych pierwszych pojawili się w hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji. Wszyscy stanęli do rywalizacji przy stołach i na sportowo uczcili pamięć jednego z tych, który tworzył podwaliny ping-ponga w Ostródzie – Kazimierza Sochackiego. Pierwszy raz w tym roku do pingpongowych weteranów dołączyli najmłodsi zawodnicy z akademii Morlin Ostróda, którzy jeszcze nie mają zbyt wiele okazji do turniejowej rywalizacji.

W tzw. kategorii „Kazika” czyli powyżej 50 lat wystąpili ci, z którymi najczęściej miał okazję grać nieżyjący już pingpongista ostródzkich klubów Kormorana i Ostródzianki. Tę kategorię wygrał Grzegorz Gumiński, który w pobitym polu zostawił m.in. Jarosława Czerwienko i Tadeusza Czyczel.

Najlepsi w poszczególnych kategoriach: kat. 2007 i młodsi: 1. Natalia Brzezińska; kat. 2005-2006: 1. Jakub Anzel; kat. 30-49 lat: 1. Maciej Dobrowolski; kat. 50+: 1. Grzegorz Gumiński.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages